The Events Calendar - en to no translation catalogue (690 entries)

en:  ask the site administrator set a different Events URL slug.
no: spør sidens administrator om å sette en annen kortlenke for hendelser.

en: %1$s draft updated. <a target="_blank" href="%2$s">Preview %3$s</a>
no: %1$s kladd oppdatert. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis %3$s</a>

en: %1$s restored to revision from %2$s
no: %1$s gjenopprettet til revisjon fra %2$s

en: %1$s scheduled for: <strong>%2$s</strong>. <a target="_blank" href="%3$s">Preview %4$s</a>
no: %1$s planlagt til: <strong>%2$s</strong>. <a target="_blank" href="%3$s">Forhåndsvis %4$s</a>

en: %1$s submitted. <a target="_blank" href="%2$s">Preview %3$s</a>
no: %1$s lagt til. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis %3$s</a>

en: %1$s updated. <a href="%2$s">View %3$s</a>
no: %1$s oppdatert. <a href="%2$s">Vis %3$s</a>

en: %d%% complete
no: %d%% ferdig

en: %s (post ID %d) created.
no: %s (post ID %d) opprettet.

en: %s (post ID %d) updated.
no: %s (post ID %d) oppdatert.

en: %s Categories
no: %s kategorier

en: %s Category
no: %s kategori

en: %s Cost
no: %s Kostnad

en: %s From
no: %s fra

en: %s In
no: %s i

en: %s Information
no: %s informasjon

en: %s List Navigation
no: %s listenavigering

en: %s Name Already Exists
no: %s navn eksisterer allerede

en: %s Name:
no: %s navn:

en: %s Navigation
no: %s Navigasjon

en: %s Options
no: %s valg

en: %s Settings
no: %s innstillinger

en: %s Website
no: %s hjemmeside

en: %s cannot be a duplicate
no: %s kan ikke være et duplikat

en: %s cannot be the same as %s.
no: %s kan ikke være det samme som %s.

en: %s draft updated.
no: %s utkast oppdatert.

en: %s must be a number between 0 and 21.
no: %s må være et tall mellom 0 og 21.

en: %s must be a number or percentage.
no: %s må være ett nummer.

en: %s must be a phone number.
no: %s må være et telefonnummer.

en: %s must be a positive number.
no: %s må være et positivt tall.

en: %s must be a valid absolute URL.
no: %s må være en gyldig absolutt URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
no: %s må være en gyldig kortlenke (tall, bokstaver, bindestrek og understrek).

en: %s must consist of 5 numbers.
no: %s må inneholde 5 tall.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
no: %s kan kun inneholde bokstaver, tall, strek, apostrof eller mellomrom.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
no: %s må inneholde bokstaver, mellomrom, apostrofer og bindestrek.

en: %s must contain numbers and letters only
no: %s må inneholde kun tall og bokstaver

en: %s must contain numbers, letters and dots only
no: %s må ikun nneholde tall, bokstaver og punktum

en: %s must have a value that's part of its options.
no: %s må ha en verdi i samsvar med valgmulighetene.

en: %s published.
no: %s publisert.

en: %s restored to revision from %s
no: %s gjenopprettet til revisjon fra %s

en: %s saved.
no: %s lagret.

en: %s scheduled for: <strong>%2$s</strong>.
no: %s planlagt for: <strong>%2$s</strong>.

en: %s submitted.
no: %s lagt til.

en: %s updated.
no: %s oppdatert.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
no: %sAdd-onn dokumentasjon%s for alle Modern Tribe's offisielle utvidelser til The Events Calendar (inkludert WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
no: %sOfte stilte spørsmål%s, alt fra det enkleste om oppsett til avanserte theme-justeringer.

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
no: %sInstallasjon/Setup FAQs%s fra vår brukerstøtteside kan hjelpe deg med å få oversikt over hva plugin'en kan og ikke kan gjøre. Denne delen av FAQ'en kan være til nytte, i og med at den tar for seg ethvert grunnleggende installasjonsspørsmål som ikke er besvart i vår nye user primer.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
no: %sVår nybegynnerinnføring%s er laget nettopp for folk i din situasjon. Med både steg-for-steg-videoer og skriftlige beskrivelser med tilhørende skjermbilder, er innføringen laget for å kjapt gjøre deg til en superbruker.

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
no: %sTemplate tags, funksjoner, og hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
no: %sBrukerveiledninger%s skrevet både av våre teammedlemmer og forumbrukere som dekker vanlige spørsmål, integrasjon med tredjeparts themes og utvidelser, etc.

en: &laquo; All %s
no: &laquo; Alle %s

en: (%d awaiting review) | (%d awaiting review)
no[0]: (%d avventende gjennomgang)
no[1]: (%d avventende gjennomganger)

en: (0 or empty for free tickets)
no: (0 eller blankt for gratis billetter)

en: (Coming Soon!)
no: (Kommer snart!)

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
no: (Gjeldende salgspris - dette kan styres via produkteditoren)

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
no: 0 = zoomet ut; 21 = zoomet inn.

en: 5 star ratings help us bring TEC to more users. More happy users mean more support, more features, and more of everything you know and love about The Events Calendar. We couldn't do this without your support.
no: 5-stjerners vurderinger hjelper oss å bringe TEC til flere brukere. Flere fornøyde brukere betyr mer support, flere funksjoner, og mer av alt du kjenner til og elsker med The Events Calendar. Vi kunne ikke gjort dette uten din støtte.

en: <a href="%s">Edit the page slug</a>
no: <a href="%s">Rediger sidens kortlenke</a>

en: <a href="%s">edit The Events Calendar settings</a>.
no: <a href="%s">edit The Events Calendar innstillinger</a>.

en: <ol><li><strong>Inserted:</strong> A new item was inserted successfully.</li><li><strong>Updated:</strong> An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.</li><li><strong>Skipped:</strong> A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.</li></ol>
no: <ol><li><strong>Satt inn:</strong> En ny oppføring ble vellykket satt inn.</li><li><strong>Oppdatert:</strong> En oppføring med samme navn og/eller startdato ble funnet. Den eksisterende oppføringen ble oppdatert med den nye verdien fra filen.</li><li><strong>Hoppet over:</strong> En rad fra CSV-filen kunne ikke importeres. Vennligst se under for ugyldige rader.</li></ol>

en: <p>The following fields are required for a successful import:</p>
no: <p>Følgende felt er nødvendig for en vellykket import:</p>

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
no: <p>De følgende tre feltene aksepterer datoformatvalgene tilgjengelig for php date() funksjonen.. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Lær hvordan du lager dine egne datoformat her</a>.</p>

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %1$s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%2$s" target="_blank">%3$s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%4$s" target="_blank">%5$s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%6$s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
no: <p>Lisensnøkkelen du mottok etter å ha fullført kjøpet fra %1$s vil gi deg tilgang til support og oppdateringer inntil den løper ut. Du trenger ikke å skrive inn nøkkelen under for at utvidelsen skal virke, men du må gjøre det for å få automatiske oppdateringer. <strong>Finn din lisensnøkkel på <a href="%2$s" target="_blank">%3$s</a></strong>.</p> <p>Hvert betalte tillegg har sin egen lisensnøkkel. Bare lim inn nøkkelen i det tilhørende feltet under, og gi det et øyeblikk til å bli validert. Du vet at alt er klart når en grønn utløpsdato vises ved siden av en "Gyldig"-melding.</p> <p>Hvis du ser en rød beskjed som sier at nøkkelen ikke er gyldig, gå til <a href="%4$s" target="_blank">%5$s</a> for å håndtere dine installasjoner eller fornye 7 oppgradere din lisens.</p><p>Ser du ingen oppdatering, men hadde forventet en? I WordPress, gå til <a href="%6$s">Kontrollpanel > Oppdateringer</a> og klikk "Sjekk igjen".</p>

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
no: <span>&laquo;</span> Forrige %s

en: <span>&laquo;</span> Previous Day
no: <span>&laquo;</span> Forrige dag

en: <strong> Using our plugins in a multisite network? </strong>
    		Please note that your license key will be applied to the entire network, not just this site.
no: <strong> Bruker du vår utvidelse i et nettverk av flere sider? </strong>
    →	→	Vær oppmerksom på at din lisensnøkkel vil bli angitt for hele nettverket, ikke bare denne siden.

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
no: Et fullstedig designet tema for alle hendelser.

en: A problem stopped the timezone update process from completing. Please refresh and try again.
no: Et problem stoppet tidssoneoppdateringsprosessen fra å fullføres. Vennligst last siden på nytt og prøv igjen.

en: A valid license key is required for support and updates
no: En gyldig lisensnøkkel er nødvendig for brukerstøtte og oppdateringer

en: A widget that displays upcoming events.
no: En widget som viser kommende arrangementer.

en: Add %s
no: Legg til %s

en: Add HTML after event content
no: Legg til HTML etter hendelsesinnhold

en: Add HTML before event content
no: Legg til HTML før hendelsesinnhold

en: Add New
no: Legg til ny

en: Add New %s
no: Legg til ny %s

en: Add New %s Category
no: Legg til ny %s kategori

en: Add another organizer
no: Legg til ny arrangør

en: Add new ticket
no: Legg til ny billett

en: Add to Google Calendar
no: Legg til i Google kalender

en: Additional Functionality
no: TIlleggsfunksjoner

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
no: Tillegg for Community, billetter, filtre, Facebook mm.

en: Address:
no: Adresse:

en: Advanced Template Settings
no: Avanserte malinstillinger

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
no: Importer dine hendelser etter å ha importert arrangører og steder.

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
no: Etter at du har lastet opp filen din får du mulighet til å angi hvordan kolonnene i din CSV-fil kobles til felt i The Events Calendar.

en: Algeria
no: Algerie

en: All %s
no: Alle %s

en: All %s Categories
no: Alle %s kategorier

en: All Day
no: Hele dagen

en: All Day %s:
no: Hele dagen %s:

en: All Day Event
no: Heldagshendelse

en: American Samoa
no: Amerikansk Samoa

en: Antarctica
no: Antarktis

en: Antigua And Barbuda
no: Antigua og Barbuda

en: Appends the timezone to the end of event scheduling information &ndash; this can be useful when you have events in numerous different timezones.
no: Legger til tidssone til slutten av hendelsens kalenderinformasjon&ndash; dette kan være nyttig når du har hendelser i flere forskjellige tidssoner.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
no: Tenker du "Wow, denne plugin er fantastisk! Jeg burde si takk til Modern Tribe for hardt arbeid! Den største takken vi kan be om er anerkjennelse. Legg til en liten tekstlink i bunnen av kalenderen din, som peker til The Events Calendar-prosjektet.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
no: Tenker du "Wow, denne utvidelsen er fantastisk! Jeg burde si takk til Modern Tribe for den gode innsatsen deres." Den største takken vi kan få er anerkjennelse. Legg til en liten tekst-lenke nederst på din kalender som peker til "The Events Calendar"-prosjektet.

en: Ask the site administrator to edit the page slug
no: Spør sidens administrator om å rediger sidens kortlenke

en: Attendee List
no: Deltakerliste

en: Attendee List for: %s
no: Deltakerliste for: %s

en: Attendees
no: Deltakere

en: Austria
no: Østerrike

en: Author:
no: Forfatter:

en: Available %s
no: Tilgjengelig %s

en: Average Rating
no: Snittvurdering

en: Awaiting review:
no: Avventer gjennomgang:

en: Azerbaijan
no: Aserbajdsjan

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
no[0]: Basert på %d vurdering
no[1]: Basert på %d vurderinger

en: Basic Template Settings
no: Grunnleggende malinnstillinger

en: Belarus
no: Hviterussland

en: Belgium
no: Belgia

en: Bosnia And Herzegowina
no: Bosnia og Herzegovina

en: Bouvet Island
no: Bouvet-øya

en: Brazil
no: Brasil

en: Brunei Darussalam
no: Brunei

en: CSV File:
no: CSV fil:

en: Calendar
no: Kalender

en: Calendar Month Navigation
no: Kalender månedsnavigasjon

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
no: Kalender drevet av %sThe Events Calendar%s

en: Cambodia
no: Kambodsja

en: Cameroon
no: Kamerun

en: Cape Verde
no: Kapp Verde

en: Category
no: Kategori

en: Central African Republic
no: Den sentralafrikanske republikk

en: Chad
no: Tsjad

en: Change the default 3 events per day in month view. Please note there may be performance issues if you set this too high. <a href="%s">Read more</a>.
no: Endre de 3 standardhendelsene pr dag i månedsvisning. Vennligst legg merke til at det kan medføre ytelsesproblemer hvis du setter verdien for høyt. <a href="%s">Les mer</a>.

en: Check in
no: Innsjekk

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
no: Sjekk ut de <a href="%s">tilgjengelige utvidelsene</a>.

en: Check out the New User Primer &amp; Tutorials
no: Sjekk ut brukerveiledningene for nye brukere.

en: Check out the available add-ons
no: Sjekk ut de tilgjengelige tilleggene

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
no: Markér denne for å cache din månedsvisning HTML i transienter, hvilket kan hjelpe med å forbedre kalenderhastigheten på sider med mange hendelser. <a href="%s"> Les mer </a>.

en: Check this to use the classic header.
no: Huk av her for å bruke den klassiske overskriften.

en: Check to enable maps for events and venues.
no: Huk av for å aktivere kart for hendelser og steder.

en: Checked in:
no: Sjekket inn:

en: China
no: Kina

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
no: Velg en sidemal for å styre utseendet på din kalender og ditt hendelsesinnhold.

en: City:
no: By:

en: Click this button to update your database and take advantage of additional timezone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct timezone before clicking this button!
no: Klikk denne knappen for å oppdatere databasen din og dra fordel av ytterligere tidssonemuligheter. Vennligst <a href="%s" target="_blank">konfigurer WordPress</a> til å bruke den riktige tidssonen før du klikker denne knappen!

en: Click to view a Google Map
no: Klikk for å vise et Google-kart

en: Column Headings
no: Kollonneoverskrifter

en: Column Mapping: %s
no: Kolonnne-mapping: %s

en: Columns
no: Kolonner

en: Columns have been mapped based on your last import. Please ensure the selected fields match the columns in your CSV file.
no: Kolonner har blitt koblet basert på din forrige import. Vennligst forsikre deg om at de valgte feltene passer sammen med kolonnene i tekstfilen din.

en: Community Events
no: Communityhendelser

en: Comoros
no: Komorene

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
no: Sammenligningsvalidering mislyktes fordi ingen sammenligningsverdi var angitt for felt %s

en: Congo
no: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
no: Den demokratiske republikken Kongo

en: Cook Islands
no: Cookøyene

en: Cost:
no: Kostnad:

en: Cote D'Ivoire
no: Elfenbenskysten

en: Could not save %s.
no: Kunne ikke lagre %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
no: Liste over land må være formatert som ett land pr linje i følgende format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.

en: Country:
no: Land:

en: Create New %s
no: Legg til ny %s

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
no: Kroatia

en: Currency Symbol:
no: Valutasymbol:

en: Currency symbol follows value
no: Valutasymbol følger verdi

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
no: Etter pris

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
no: Før kostnad

en: Custom field deleted.
no: Egendefinert felt slettet.

en: Custom field updated.
no: Brukerdefinert felt oppdatert.

en: Cyprus
no: Kypros

en: Czech Republic
no: Tsjekkia

en: Date
no: Dato

en: Date Format Settings
no: Dato format

en: Date out of range.
no: Dato utenfor rekkevidde.

en: Date time separator
no: Dato og tid skilletegn

en: Date with year
no: Dato med år

en: Date without year
no: Dato uten år

en: Date:
no: Dato:

en: Datepicker Date Format
no: Datoformat for datovelger

en: Day
no: Dag

en: Day Navigation
no: Dag navigasjon

en: Day Of
no: Dag

en: Day's %s
no: Dagens %s

en: Debug Bar Plugin
no: Feilsøkingslinje-plugin

en: Debug mode
no: Feilsøkingsmodus

en: Default Events Template
no: Standard hendelsemal

en: Default Page Template
no: Standard sidemal

en: Default currency symbol
no: Standard valutasymbol

en: Default imported event status:
no: Standard status for importert hendelse:

en: Default stylesheet used for events templates
no: Standard stilark brukt for hendelsemal.

en: Default view
no: Standard visning

en: Delete
no: Slett

en: Denmark
no: Danmark

en: Details
no: Detaljer

en: Disable the Event Search Bar
no: Skru av søkefelt for hendelser

en: Display
no: Vis

en: Display Settings
no: Vis innstillinger

en: Do Not Import
no: Ikke importer

en: Dominican Republic
no: Den dominikanske republikk

en: Done
no: Fullført.

en: Download .ics file
no: Last ned .ics fil

en: Draft
no: Kladd

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
no: Dupliserte steder &amp; arrangører

en: East Timor
no: Øst-Timor

en: Edit
no: Rediger

en: Edit %s
no: Rediger %s

en: Edit %s Category
no: Rediger %s kategori

en: Edit in %s
no: Rediger i %s

en: Edit ticket
no: Rediger billett

en: Email
no: Epost

en: Email Address:
no: Epostadresse:

en: Email:
no: Epost:

en: Enable Google Maps
no: Aktiver Google Maps

en: Enable comments on event pages.
no: Aktiver kommentarer på hendelsessider.

en: Enable event views
no: Aktiver hendelsesvisning

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
no: Aktiver live ajax for datovelgeren i front end (brukerinnsendelse er ikke påkrevd)

en: Enable the Month View Cache
no: Aktiver månedsvisning cache

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
no: Aktiver dette valget for å logge debuggingsinformasjon. Som standard vil dette logge til din server PHP error log. Hvis du vil se loggmeldingene i nettleseren anbefaler vi at du installerer %s og ser etter "Tribe"-fanen under debug output.

en: Enable timezone support
no: Aktiver tidssonestøtte

en: End Date
no: Sluttdato

en: End Date &amp; Time:
no: Slutt dato &amp; tid:

en: End Date / Time:
no: Sluttdato/tid

en: End of day cutoff
no: Døgnet avsluttes

en: End sale:
no: Salgsslutt:

en: End:
no: Slutt:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
no: Tast 0 for %s som skal være gratis. For å skjule prisen, la feltet være blankt.

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
no: Angi ønsket format for datoer som kun viser måned og år. Brukes på månedsvisning.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when showing an event from a past or future year, also used for dates in view headers.
no: Angi format til bruk for å vise dato sammen med år. Brukes ved visning av en hendelse fra tidligere eller kommende år, og også brukt for datoer i visningsoverskrifter.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
no: Angi format for visning av dato uten år. Brukes ved visning av hendelser fra inneværende år.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
no: Velg skilletegnet som skal plasseres mellom dato og tid når begge vises.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
no: Angi skilletegn som skal brukes mellom start- og sluttidspunktet for en hendelse.

en: Equatorial Guinea
no: Ekvatorial Guinea

en: Error
no: Feilmelding!

en: Estonia
no: Estland

en: Ethiopia
no: Etiopia

en: Event
no: Hendelse

en: Event Add-Ons
no: Hendelse tillegg

en: Event Category
no: Hendelseskategori

en: Event Cost
no: Hendelseskostnad

en: Event Currency Position
no: Hendelsers valutaplassering

en: Event Currency Symbol
no: Hendelsers valutasymbol

en: Event Description
no: Hendelsesbeskrivelse

en: Event Details
no: Hendelsesdetaljer

en: Event End Date
no: Hendelse sluttdato

en: Event End Time
no: Hendelsens sluttid

en: Event Fields
no: Hendelsesfelt

en: Event Name
no: Hendelsesnavn

en: Event Organizer Name
no: Arrangør navn

en: Event Show Map
no: Vis kart i hendelse

en: Event Show Map Link
no: Vis kobling til kart i hendelse

en: Event Start Date
no: Hendelsens startdato

en: Event Start Time
no: Hendelsens starttid

en: Event Summary
no: Sammendrag av hendelsene

en: Event Tags
no: Hendelsers søkeord

en: Event Tags:
no: Hendelse tag:

en: Event Venue Name
no: Stedsnavn

en: Event Views Navigation
no: Navigasjon for hendelsesvisning

en: Event Website
no: Hendelse hjemmeside

en: Event published. <a href="%1$s">View %2$s</a>
no: Hendelse publisert. <a href="%1$s">Vis %2$s</a>

en: Events
no: Hendelser

en: Events Import
no: Hendelse import

en: Events List
no: Eventliste

en: Events Settings
no: Hendelsesinnstillinger

en: Events URL slug
no: Hendelse kortlenke

en: Events template
no: Hendelsemal

en: Every time you rate <strong>5 stars</strong>, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
no: Hver gang du gir <strong>5 stjerner</strong> blir en fe født. Okay, kanskje ikke, men flere fornøyde brukere betyr flere bidrag og mer hjelp på forumene. Fellesskapet TRENGER din stemme.

en: Export
no: eksporter

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
no: FAQ, dokumentasjon, opplæring og forum

en: Failed to import record in row %d.
no: Mislyktes med å importere oppføringen i rad %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
no: Falklandsøyene

en: Faroe Islands
no: Færøyene

en: Field ID:
no: Felt ID:

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
no: Filtrer på kjøpers navn, billettnummer, ordrenummer eller sikkerhetskode

en: Filters
no: Filtere

en: Finalized:
no: Sluttført:

en: Find %s
no: Finn %s

en: Find out more
no: Les mer

en: Find out more »
no: Les mer »

en: Finding & extending your calendar.
no: Finne og utvide din kalender.

en: Finding your calendar.
no: Finner din kalender.

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
no: Forum: Fordi alle trenger en kompis

en: France
no: Frankrike

en: Free
no: Gratis

en: French Guiana
no: Fransk Guyana

en: French Polynesia
no: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
no: De franske sørterritorier

en: Full Styles
no: Fullstendig stil

en: General
no: Generelt

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Germany
no: Tyskland

en: Get the Skinny on the Latest Updates
no: Få Skinny på de siste oppdateringene

en: Getting Started
no: Komme igang

en: Give us 5 stars!
no: Gi oss 5 stjerner!

en: Go to WordPress Updates page
no: Gå til Wordpress oppdateringer

en: Go to plugins page
no: Gå til utvidelser

en: Google Calendar
no: Google kalender

en: Google Maps default zoom level
no: Google Maps standard zoomnivå

en: Greece
no: Hellas

en: Greenland
no: Grønland

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
no: Har du en hendelse som passerer midnatt? Velg et tidspunkt etter hendelsen slutt for å unngå å vise hendelsen på neste dags kalender.

en: Help
no: Hjelp

en: Here is the iCal feed URL for your events:
no: Her er iCal-strømmen for dine hendelser:

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you be awesome. Thanks so much for installing our labor of love!
no: Hei! Vi er Modern Tribe og vi er her for å hjelpe deg å være fantastisk. Tusen takk for at du installerte vårt kjærlighetsprodukt!

en: Hide From %s Listings
no: Skjul fra %s listene

en: Hide the following settings tabs on every site:
no: Skjul de følgende innstillingsfaner på alle sites:

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact <a href="%s">support.</a>
no: Hmmm... noe er galt med denne validatoren. Vennligst kontakt <a href="%s">brukerstøtte.</a>

en: Holy See (Vatican City State)
no: Vatikanet

en: Hungary
no: Ungarn

en: Iceland
no: Island

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
no: Hvis dette er første gang du bruker The Events Calendar har du noe å glede deg til, og du er allerede på god vei til å lage din første hendelse. Her er noen grunnleggende ting vi synes er hjelpsomme for brukere som har hoppet uti det for første gang:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
no: Hvis du behersker HTML kan du legge til ytterligere koder etter hendelsesmalen. Noen temaer kan kreve dette for å få til styling og layout.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
no: Hvis du er kjent med HTML så kan du legge til ekstra kode overfor kalenderen. Noen temaer krever dette for å hjelpe utvidelsen å endre stil.

en: If you find that you aren't getting the level of service you've come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %1$s or tweet %2$s and tell us why. We'll do what we can to make it right.
no: Hvis du oppdager at du ikke får den servicen som du hadde forventet fra Modern Tribe, send oss en email på%1$s eller tweet %2$s og fortell oss hvorfor. Vi vil gjøre det vi kan for gjøre det godt igjen.

en: If you suspect that the problem you're having is related to another plugin, or we're just plain having trouble reproducing your bug report, please copy and send all of this to our support team.
no: Hvis du mistenker at problemet ditt er relatert til en annen plugin, eller at vi rett og slett har problemer med å reprodusere feilen din, vær vennlig å kopier alt dette og send inn til vårt support team.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
no: Hvis du er en bruker av The Events Calendar og vil ha mer brukerstøtte, anbefaler vi å %skjøpe en PRO-lisens%s. Vi er på PRO-forumene daglig, og kan gi grundigere brukertilpasning og integreringsstøtte for betalende brukere enn vi kan på WordPress.org.

en: If you're looking for help with The Events Calendar, you've come to the right place. We are committed to helping make your calendar be spectacular... and hope the resources provided below will help get you there.
no: Hvis du leter etter hjelp med The Events Calendar har du kommet til rett sted. Vi er dedikerte til å hjelpe deg med å gjøre din kalender spektakulær... og håper ressursene vi har gjort tilgjengelig under vil hjelpe deg til å nå målet ditt.

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
no: Hvis dine hendelser har arrangører og steder, vær vennlig å importer disse først.

en: Import
no: Importer

en: Import CSV File
no: Importer CSV-fil

en: Import Instructions
no: Importinstruksjoner

en: Import Result
no: Importresultat

en: Import Settings
no: Import-innstillinger

en: Import Type:
no: Import type:

en: Import complete!
no: Import fullført!

en: Import: CSV
no: Importer: CSV

en: Include events in main blog loop
no: Inkluder hendelser sammen med innlegg på hovedsiden.

en: Initializing Tribe Events on %s
no: Starter Tribe Events på %s

en: Inserted: %d
no: Innsatt: %d

en: Instructions
no: Instruksjoner

en: Invalid field type specified
no: Ugyldig felttype spesifisert

en: Invalid or incomplete field passed
no: Ugyldig eller ufullstendig felt funnet

en: Iran (Islamic Republic Of)
no: Iran (Den islamske republikken)

en: Iraq
no: Irak

en: Ireland
no: Irland

en: Italy
no: Italia

en: Kazakhstan
no: Kasakstan

en: Keep The Events Calendar Core FREE
no: Hold The Events Calendar Core gratis

en: Keep the Core Plugin <strong>FREE</strong>!
no: Hold Core Plugin <strong>GRATIS</strong>!

en: Korea, Democratic People's Republic Of
no: Korea, Den demokratiske folkerepublikken

en: Korea, Republic Of
no: Nord-Korea

en: Kyrgyzstan
no: Kirgistan

en: Lao People's Democratic Republic
no: Folkerepublikken Lao

en: Last Update
no: Siste oppdatering

en: Latest Version:
no: Siste versjon:

en: Lebanon
no: Libanon

en: License Key
no: Lisensnøkkel

en: License key(s) updated.
no: Lisensnøkkel oppdatert.

en: Licenses
no: Lisenser

en: List
no: Liste

en: Listed %s
no: Listede %s

en: Lithuania
no: Litauen

en: Loading %s
no: Laster %s

en: Location
no: Sted

en: Looking for More Features?
no: På jakt etter flere funksjoner?

en: Looking for Something Special?
no: Ser du etter noe spesielt?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
no: Ser du etter tilleggsfunksjonalitet, inkludert gjentakende hendelser, brukerstyrt metadata, communityhendelser, billettsalg mm?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
no: Ser du etter ekstra funksjoner som gjentakende hendelser, billettsalg, brukeropprettede hendelser, nye visninger mm?

en: Macedonia
no: Makedonia

en: Madagascar
no: Madagaskar

en: Maldives
no: Maldivene

en: Map Settings
no: Kartinnstillinger

en: Marshall Islands
no: Marshalløyene

en: Merge Duplicates
no: Slå sammen duplikater

en: Miscellaneous Settings
no: Diverse innstillinger

en: Missing required fields in row %d.
no: Manglende påkrevde felt i rad %d.

en: Moldova, Republic Of
no: Moldova

en: Month
no: Måned

en: Month and year format
no: Måned og år format

en: Month view events per day
no: Hendelser i månedsvning pr dag

en: Month's %s
no: Månedens %s

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
no: Mer detaljert stil som prøver å hente design fra temaet ditt.

en: More...
no: Mer...

en: Morocco
no: Marokko

en: Mozambique
no: Mosambik

en: My %s
no: Mine %s

en: Netherlands
no: Nederland

en: Netherlands Antilles
no: De nederlandske Antillene

en: Network
no: Nettverk

en: Network Settings
no: Nettverksinnstillinger

en: New %s
no: Ny %s

en: New %s Category Name
no: Nytt %s kategorinavn

en: New Caledonia
no: Ny-Caledonia

en: News For Events Users
no: Nyheter for brukere av Hendelser (The Event Calendar)

en: News and Tutorials
no: Nyheter og tutorials

en: News from Modern Tribe
no: Nyheter fra Modern Tribe

en: Newsletter Signup
no: Påmelding nyhetsbrev

en: Next
no: Neste

en: Next %s <span>&raquo;</span>
no: Neste %s <span>&raquo;</span>

en: Next Day <span>&raquo;</span>
no: Neste dag <span>&raquo;</span>

en: No %1$s scheduled for <strong>%2$s</strong>. Please try another day.
no: Ingen %1$s planlagt for <strong>%2$s</strong>. Vennligst prøv en annen dag.

en: No %s found
no: Ingen %s funnet

en: No %s found in Trash
no: Ingen %s funnet i papirkurven

en: No checkbox options specified
no: Ingen valg er spesifisert

en: No importer defined for %s
no: Ingen importkriterier definert for %s

en: No matching %1$s listed under %2$s scheduled for <strong>%3$s</strong>. Please try another day.
no: Ingen matchende %1$s listet under %2$s planlagt for <strong>%3$s</strong>. Vennligst prøv en annen dag.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
no: Ingen matchende %1$s listet under %2$s. Vennligst prøv å vise hele kalenderen for en komplett liste av %3$s.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
no: Ingen matchende %1$s listet under %2$s. Vennligst prøv å vise hele kalenderen for en komplett liste med hendelser.

en: No previous %s
no: Ingen tidligere %s

en: No radio options specified
no: Ingen valg spesifisert

en: No results were found for %1$s in or near <strong>"%2$s"</strong>.
no: Ingen resultater ble funnet for %1$s i eller i nærheten av <strong>"%2$s"</strong>.

en: No saved %s exists.
no: Ingen lagrede %s eksisterer.

en: No select options specified
no: Ingen valg spesifisert

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
no: Ingen kommende %1$s listet under %2$s. Sjekk kommende %3$s for denne kategorien eller vis hele kalenderen.

en: Non-existant field validation function passed
no: Ikke-eksisterende feltfunksjon funnet

en: None of your settings were saved. Please try again.
no: Ingen innstillinger lagret, prøv igjen.

en: Northern Mariana Islands
no: De nordre Marianene

en: Norway
no: Norge

en: Not getting help?
no: Får du ikke hjelp?

en: Number of events to show per page
no: Antall hendelser å vise per side

en: Once Every 30 Mins
no: En gang hvert 30 minutt

en: Once your setting is saved, move to the applicable Import tab to select import specific criteria.
no: Når innstillingen er lagret, gå til den tilhørende import-fanen for å angi importkriterier.

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
no: En av kolonnene i tekstfilen må ha hendelsens navn. En annen må ha hendelsens startdato. Alle andre felt er valgfrie.

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
no: En kolonne i din CSV-fil må ha arrangør-/stedsnavn. Alle andre felt er valgfrie.

en: Ongoing
no: Pågående

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
no: Inkluderer bare nok css til å oppnå komplekse layouter som kalender og ukevisning.

en: Only license fields for <strong>network activated</strong> plugins will be
    		listed on this screen.
no: Bare lisensfelt for <strong>nettverksaktiverte</strong> utvidelser vil være
    →	→	oppført på denne skjermen. 

en: Order #
no: Bestillingsnr

en: Order Status
no: Bestillingsstatus

en: Organizer
no: Arrangør

en: Organizer Email
no: Arrangørens epost

en: Organizer Name
no: Arrangørens navn

en: Organizer Phone
no: Arrangørens telefon

en: Organizer Website
no: Arrangørens hjemmeside

en: Organizers
no: Arrangører

en: Origin:
no: Opphav:

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
no: Eller, hvis du føler utforskertrangen, kan du komme igang ved å begi deg til Hendelse-menyen og opprette din første hendelse.

en: PSST... Want a Discount?
no: PSST... Vil du ha rabatt?

en: Parent %s Category
no: Foreldre %s kategori

en: Parent %s Category:
no: Foreldre %s kategori:

en: Past %s
no: Tidligere %s

en: Pending
no: Avventer

en: Perform Import
no: Utfør import

en: Philippines
no: Filipinene

en: Phone:
no: Telefon:

en: Please wait while timezone data is added to your events.
no: Vennligst vent mens tidssonedata blir lagt til i dine hendelser.

en: Poland
no: Polen

en: Postal Code:
no: Postnr:

en: Prev
no: Foregående

en: Price:
no: Pris:

en: Print
no: Skriv ut

en: Product Releases, Tutorials and Community Activity
no: Versjonshistorikk, brukerveiledninger og Community aktivitet

en: Published
no: Publisert

en: Purchaser
no: Kjøper

en: Purchaser email
no: Kjøpers epost

en: Purchaser name
no: Kjøpers navn

en: Questions? <a href="%s">Watch the video</a>.
no: Spørsmål? <a href="%s">Se videoen</a>.

en: Rate <strong>The Events Calendar</strong> <a href="%1$s" target="_blank">&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;</a> on <a href="%1$s" target="_blank">WordPress.org</a> to keep this plugin free.  Thanks from the friendly folks at Modern Tribe.
no: Ranger <strong>The Events Calendar</strong> <a href="%1$s" target="_blank">&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;</a> på <a href="%1$s" target="_blank">WordPress.org</a> for å holde denne utvidelsen gratis. Takk! Hilsen den vennlige gjengen i Modern Tribe.

en: Rate It
no: Stem

en: Rate it five stars today!
no: Gi det 5 stjerner idag!

en: Release Notes
no: Versjonshistorikk

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
no: Versjonshistorikk over livssyklusen til plugin'en og når funksjoner/feilrettinger ble introdusert.

en: Remove
no: Fjern

en: Requires:
no: Krever:

en: Return to Plugins page
no: Gå tilbake til utvidelser

en: Return to WordPress Updates
no: Gå tilbake til Wordpress oppdateringer

en: Reunion
no: Gjenforening

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
no: Rewrite rules ble slettet da denne hjelpesiden ble lastet. Det er sannsynlig, at det er en rewrite rule flush som finner sted i et plugin eller theme.

en: Right here
no: Akkurat her

en: Russian Federation
no: Russland

en: Saint Kitts And Nevis
no: Saint Kitts og Nevis

en: Sale Price:
no: Salgspris:

en: Save Changes
no: Lagre endringer

en: Save Settings
no: Lagre innstillinger

en: Save this ticket
no: Lagre denne billetten

en: Search
no: Søk

en: Search %s
no: Søk %s

en: Search %s Categories
no: Søk %s kategorier

en: Security Code
no: Sikkerhetskode

en: See an example of the link
no: Se et eksempel på lenken

en: See who purchased tickets to this event
no: Se hvem som kjøpte billetter til denne hendelsen

en: Select a Country:
no: Velg et land:

en: Select a State:
no: Velg en stat:

en: Select a User:
no: Velg en bruker:

en: Select an Image
no: Velg et bilde

en: Select the appropriate import type.
no: Velg en passende importtype.

en: Select the date format to use in datepickers
no: Velg datoformat til bruk i datovelgerne

en: Select...
no: Velg...

en: Sell using:
no: Selg ved å bruke:

en: Send the attendee list by email
no: Send deltakerlisten via epost

en: Sending...
no: Sender...

en: Set as ticket header
no: Angi som billettoverskrift

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
no: Angi standard valutasymbol for hendelsens pris. Vær oppmerksom på at dette kun påvirker fremtidige hendelser, og ikke får bakovervirkende effekt.

en: Settings
no: Innstillinger

en: Settings saved.
no: Innstillinger lagret.

en: Seychelles
no: Seychellene

en: Show Google Map:
no: Vis Google Map:

en: Show Google Maps Link:
no: Vis Google Map link:

en: Show The Events Calendar link
no: Vis The Events Calendar link

en: Show comments
no: Vis kommentarer

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
no: Vis hendelser sammen med sidens øvrige innlegg. Når denne boksen er krysset av, vil hendelser også fortsette å vises som normalt.

en: Show timezone
no: Vis tidssone

en: Show widget only if there are upcoming events:
no: Vis widget bare hvis det er kommende arrangementer:

en: Show:
no: Vis:

en: Sign Up
no: Registrer deg

en: Single event URL slug
no: Enkelthendelse kortlenke

en: Skeleton Styles
no: Grunnleggende stil

en: Skipped row numbers: %s
no: Utelatte radnr: %s

en: Skipped: %d
no: Utelatt: %d

en: Slovakia (Slovak Republic)
no: Slovakia

en: Sold %1$d %2$s
no: Solgt %1$d %2$s

en: Sold %1$d of %2$d
no: Solgt %1$d av %2$d

en: Sold %1$d of %2$d %3$s
no: Solgt %1$d av %2$d %3$s

en: Sold %d
no: Solgt %d

en: Solomon Islands
no: Salomonøyene

en: Sometimes it's hard to tell what's going wrong without knowing more about your system steup. For your convenience, we've put together a little report on what's cooking under the hood.
no: Noen ganger er det vanskelig å si hva som går galt uten å vite mer om ditt systemoppsett. For din bekvemmelighet har vi satt sammen en kort rapport over hva som foregår under panseret.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
no: Beklager, The Events Calendar krever PHP %s eller høyere. Kontakt din web host om å flytte deg til en nyere versjon av PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
no: Beklager. The Events Calendar krever Wordpress %s eller høyere. Vennligst oppgrader Wordpress.

en: Sorry, key validation server is not available.
no: Beklager, nøkkelvalideringsserveren er ikke tilgjengelig.

en: Sorry, this key is expired.
no: Beklager, denne nøkkelen er utgått.

en: Sorry, this key is not valid.
no: Beklager, denne nøkkelen er ikke gyldig.

en: Sorry, this key is out of installs.
no: Beklager, det er ikke flere installasjoner igjen på denne nøkkelen.

en: South Africa
no: Sør-Afrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
no: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyene

en: Spain
no: Spania

en: St. Pierre And Miquelon
no: Saint-Pierre og Miquelon

en: Start Date
no: Startdato

en: Start Date &amp; Time:
no: Start dato og tid:

en: Start Date / Time:
no: Start dato / tid:

en: Start sale:
no: Start salg:

en: State or Province:
no: Område/provins:

en: Stay in touch with The Events Calendar Pro. We send out periodic updates, key developer notices, and even the occasional discount.
no: Hold kontakten med The Events Calendar Pro. Vi sender ut periodiske oppdateringer, nyheter fra våre utviklere, og gode tilbud.

en: Sticky in Month View
no: Klistret i månedsvisning

en: Support
no: Brukerstøtte

en: Support Resources
no: Brukerstøttekilder

en: Support Resources To Help You Be Awesome
no: Brukerstøtteressurser for å hjelpe deg å være fantastisk

en: Suriname
no: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
no: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
no: Sverige

en: Switzerland
no: Sveits

en: Syrian Arab Republic
no: Syria

en: System Information
no: Systeminformasjon

en: Tanzania, United Republic Of
no: Billett #

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
no: Overstyring av malen må flyttes til riktig undermappe: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
no: Overstyring av malen må flyttes til den korrekte undermappen: tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
no: Midlertidig fil ikke funnet. Kunne ikke lagre %s.

en: Thanks for Updating The Events Calendar
no: Takk for at du oppdaterer The Events Calendar

en: The Events Calendar Settings
no: The Events Calendar innstillinger

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
no: The Events Calendar er en nøye utformet, utvidbar plugin som lar deg enkelt dele dine arrangementer. Vakkert. Solid. Awesome.

en: The Events Calendar: Community Events
no: The Events Calendar: Community hendelser

en: The Events Calendar: EDD Tickets
no: The Events Calendar: EDD billetter

en: The Events Calendar: Eventbrite Tickets
no: The Events Calendar: Eventbrite billetter

en: The Events Calendar: Shopp Tickets
no: The Events Calendar: Kjøp billetter

en: The Events Calendar: WPEC Tickets
no: The Events Calendar: WPEC billetter

en: The Events Calendar: WooCommerce Tickets
no: The Events Calendar: WooCommerce billetter

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
no[0]: Innstillingen over ble ikke lagret. Øvrige innstillinger ble lagret.
no[1]: Innstillingene over ble ikke lagret. Øvrige innstillinger ble lagret.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
no: Den øverste teksten skal ideelt sett vært flertall, og denne entall. <br />Din enkelthendelse sin URL er: %s

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
no: Valutasymbolet vises normalt før verdien. Å aktivere dette valget plasserer symbolet bak verdien.

en: The file went away. Please try again.
no: Noe gikk galt. Prøv igjen.

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sLearn More%s.
no: Følgende utvidelser er utløpt: <b>%s</b>. Alle tillegg inneholder avhengigheter mot The Events Calendar, og vil ikke fungere skikkelig med mindre de er paret med riktig  versjon. %sLær mer%s.

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
no: Denne funksjonen må være etter en $hendelse eller brukt i en loop.

en: The import statistics above have the following meaning:
no: Importstatistikken over har følgende betydning:

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
no: Maksimal bildestørrelse i eposten vil være 580px bred og hvilken som helst høyde, og deretter skalert for mobil. Hvis du vil ha "retina"-støtte, bruk et bilde skalert til 1160px bredde.

en: The request was sent insecurely.
no: Forespørselen ble sendt usikret.

en: The request wasn't sent from this tab.
no: Forespørselen ble ikke sendt fra denne fanen.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
no: Den valgte dato "%s" var ikke gyldig &ndash; viser gjeldende måned istedet

en: The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications.
no: Innstillingen under styrer visningen av din kalender. Hvis det ikke ser rett ut, prøv å bytte mellom de tre style sheet-valgene eller velg en sidemal fra ditt tema..</p><p>Det kommer til å være situasjoner hvor ingen ut-av-boksen-maler er 100&#37; perfekt. SJekk ut vår<a href="%s">vår themer's guide</a> for instruksjoner om brukerdefinerte endringer.

en: The slug used for building the events URL.
no: Den korte stien som brukes for å bygge hendelsens URL

en: There are no fields setup for this tab yet.
no: Det er ikke satt opp noen felt for denne fanen ennå.

en: There are no upcoming %s at this time.
no: Det er ingen kommende %s på dette tidspunktet.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
no: Det var ingen resultater for <strong>"%s"</strong> denne måneden. Prøv å søke neste måned.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong>.
no: Det ble ikke funnet noen resultater for <strong>"%s"</strong>.

en: There were no results found.
no: Ingen resultater funnet.

en: This %s has passed.
no: Beklager. Denne %s har allerede funnet sted. 

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
no: Denne kalenderen drives av The Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
no: Denne hendelsen ble opprettet ved bruk av Community Events. Er du sikker på at du vil selge billetter til det?

en: This file has column names in the first row
no: Denne filen har overskrifter i første rad

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
no: Her kan alle de globale nettverksinnstillingene endres for Modern Tribe's The Events Calender

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
no: Dette valget er deaktivert når "Skru av søkefelt for hendelser" er krysset av på Display-fliken under Innstillinger.

en: Ticket #
no: Billett #

en: Ticket Description:
no: Billettbeskrivelse:

en: Ticket Name:
no: Billettnavn:

en: Ticket Sales
no: Billettsalg

en: Ticket Type
no: Billettype

en: Ticket header image
no: Overskriftsbilde for billett

en: Ticket type
no: Billetttype

en: Tickets
no: Billetter

en: Tickets sold:
no: Solgte billetter:

en: Time &amp; Date
no: Tid &amp; Dato

en: Time range separator
no: Skilletegn for tid og dato

en: Time:
no: Tid

en: Timezone Settings
no: Tidssoneinnstillinger

en: Timezone mode
no: Tidssonemodus

en: Timezone:
no: Tidssone:

en: Title:
no: Tittel:

en: To import events, first select a %sDefault Import Event Status%s below to assign to your imported events.
no: For å importere hendelser må du først velge en %sDefault Import Event Status%s som skal angis til de importerte hendelsene.

en: To import organizers or venues:
no: For å importere arrangører og steder

en: Today
no: Idag

en: Tomorrow
no: Imorgen

en: Tribe Events Styles
no: Tribe hendelser stiler

en: Trinidad And Tobago
no: Trinidad og Tobago

en: Turkey
no: Tyrkia

en: Turks And Caicos Islands
no: Turks- og Caicosøyene

en: Ukraine
no: Ukraina

en: Undo Check in
no: Angre innsjekk

en: United Arab Emirates
no: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
no: Storbritannia

en: United States
no: De forenede stater

en: United States Minor Outlying Islands
no: De forenede staters mindre omkringliggende øyer

en: Unknown or not set
no: Ukjent eller ikke valgt

en: Unnamed Venue
no: Sted uten navn

en: Upcoming %s
no: Kommende %s

en: Upcoming Events
no: Kommende arrangementer

en: Update %s Category
no: Oppdater %s kategori

en: Update Timezone Data
no: Oppdater tidssonedata

en: Update complete: timezone data has been added to all events in the database.
no: Oppdatering fullført: tidssonedata har blit lagt til i alle hendelser i databasen.

en: Updated: %d
no: Oppdatert: %d

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
no: Last opp CSV-fil med en oppføring pr linje. Den første linjen kan inneholde kolonnenavn (huk av i boksen under).

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>conversion tool</a>.
no: Last opp en korrekt formatert, UTF-8-kodet CSV-fil. Er du ikke sikker på om filen din er UTF-8-kodet? Angi tegnsettkoding når du lagrer filen, eller send den gjennom et <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>konverteringsverktøy</a>.

en: Upload image for the ticket header
no: Last opp bilde for billett-header

en: Use Javascript to control date filtering
no: Bruk Javascript for å kontrollere datafiltrering

en: Use New %s
no: Bruk ny %s

en: Use Saved %s:
no: Bruk lagrede %s:

en: Use the local timezones for each event
no: Bruk lokal tidssone for hver enkelt hendelse

en: Use the sitewide timezone everywhere
no: Bruk sidens tidssone overalt

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
no: Bruk denne for å dele kalenderdata med Google kalender, Apple iCal og andre kompatible applikasjoner

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
no: Brukere av gratisversjonen The Events Calendar bør skrive sine supportspørsmål i plugin'ets %sWordPress.org support fora%s. Vi hjelper gjerne med å identifisere og reparere feil som rapporteres på WordPress.org, men vennligst les vår %sklistrede tråd om supportforventninger%s før du stiller ditt spørsmål, slik at du forstår våre begrensninger.

en: Valid Key! Expires on %s
no: Gyldig nøkkel! Utgår på %s

en: Venue
no: Sted

en: Venue Address
no: Stedets adresse

en: Venue Address 2
no: Lokansjonens adresse 2

en: Venue City
no: Stedets by

en: Venue Country
no: Stedets land

en: Venue Name
no: Stedsnavn

en: Venue Phone
no: Stedets telefonnr

en: Venue State/Province
no: Stedets stat/provins

en: Venue Website
no: Stedets hjemmeside

en: Venue Zip
no: Stedets postnr

en: Venues
no: Sted

en: Version
no: Versjon

en: View
no: Vis

en: View %s
no: Vis %s

en: View 1 %1$s | View All %2$s %3$s
no[0]: Se1 %1$s
no[1]: Se alle %2$s %3$s

en: View All %s
no: Se alle %s

en: View All Add-Ons
no: Se alle Add-Ons

en: View As
no: Vis som

en: View Calendar
no: Vis kalender

en: View Update Page
no: Se oppdateringssiden

en: View Welcome Page
no: Se velkomstside

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
no: Se på siden som ble vist da du først installerte utvidelsen.

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
no: Se på siden som ble vist da du oppdaterte utvidelsen.

en: Wallis And Futuna Islands
no: Wallis- og Futunaøyene

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
no: Vi er på WordPress.org-forumene gjennom hele uken på utkikk etter bugs. Hvis du rapporterer en reell bug som vi er i stand til å gjenskape, vil vi loggføre den og reparere for neste oppdatering. Dessverre er vi ikke istand til å yte assistanse eller gi tips om innstillinger i forbindelse med integrasjon mot tredjeparts utvidelser eller temaer.

en: We hope our plugin is helping you out.
no: Vi håper vår plugin er til hjelp for deg.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
no: Vi sender ut rabatter til våre kjernebrukere via vårt nyhetsbrev.

en: We were unable to process your request. Please try again.
no: Vi kunne ikke gjennomføre din forespørsel. Vennligst prøv igjen.

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
no: Vi har også en %sModern Tribe UserVoice%s side hvor vi aktivt leter etter nye ideer til funksjoner fra brukermiljøet. Hvis du, etter å ha lekt deg med plugin'en og lest gjennom ressursene over, finner ut at en funksjon som skulle vært tilstede mangler, la oss få vite om det. Stem på eksisterene funksjonsforespørsler eller legg til dine egne, og hjelp oss å forme fremtiden for produktets marked på en måte som best mulig møter brukermiljøets behov.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
no: Vi har bygget opp brukerstøttesiden vår på nytt for å kunne hjelpe våre brukere enda bedre. Gå til vår %sbrukerstøtteside%s , hvor du kan finne mange gode ressurser, inkludert:

en: Website:
no: Hjemmeside:

en: Week's %s
no: Ukens %s

en: Welcome to The Events Calendar
no: Velkommen til The Events Calendar

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
no: Når hendelser er klistret i månedsvisning vil de vises først i listen over hendelser i en gitt dags blokk

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
no: Når vil billettsalget foregå? Hvis du ikke setter en start-/sluttdato for salg vil billetter bli tilgjengelig umiddelbart, og fram til hendelsen slutter.

en: Where's my calendar?
no: Hvor er min kalender?

en: Why am I seeing this message?
no: Hvorfor ser jeg denne meldingen?

en: Without a defined location your event will not display a <a href="https://support.google.com/webmasters/answer/164506" target="_blank">Google Rich Snippet</a> on the search results.
no: Uten et definert sted vil ikke hendelsen vise en <a href="https://support.google.com/webmasters/answer/164506" target="_blank">Google Rich Snippet</a> på søkeresultatet.

en: Wordpress.org Plugin Page
no: Wordpress.org Plugin side

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
no: Skriftlig dokumentasjon kan bare ta deg et stykke på veg ...noen ganger trenger du faktisk hjelp fra en ekte person. Det er her våre %sbrukerstøtteforum%s kommer inn i bildet.

en: YYYY-MM-DD
no: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Yemen
no: Jemen

en: Yes
no: Ja

en: Yesterday
no: Igår

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
no: Du <strong>kan ikke</strong> bruke den samme kortlenke som over. Det som står over skal ideelt være flertall, og dette er entall.<br />Din lenke for enkelthendelser er for eksempel: %s

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
no: Du kjører versjon %s og fortjener en klem :-)

en: You are up to date!
no: Du er oppdatert!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
no: Du kan bruke skjerminnstillinger for å velge hvilke kolonner du ønsker å se. Valget virker i tabellen under, i epost, for utskrift og for CSV-eksporten.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%1$s">%2$s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%3$soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
no: Du kan ikke endre kortlenken for dine hendelsessider siden du ikke har aktivert pene permalinker. Den gjeldende stien for din hendelsesside er <a href="%1$s">%2$s</a>. For å endre kortlenken her, <a href="%3$soptions-permalink.php">aktiver pene permalinker</a>

en: You don't have permission to do that.
no: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
no: Du har endret gjentakelsesregelen for denne %1$s.  Lagre %1$s vil oppdatere alle fremtidige %2$s. Hvis du ikke mente å endre alle %2$s, så last siden på nytt.

en: You may want to consider <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">obfuscating</a> any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
no: Du bør vurdere å <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">skjule</a> de epostadressene som blir publisert på din side for å unngå at de blir høstet av spammere.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
no: Du kan få dupliserte steder og arrangører når du oppdaterer The Events Calendar fra en eldre versjon enn 3.0. Klikk denne knappen for å automatisk slå sammen identiske steder og arrangører.

en: You must select at least one view.
no: Du må velge minst en visning.

en: You need to select a user or type a valid email address
no: Du må velge en bruker eller skrive inn en gyldig epostadresse

en: You need to upgrade!
no: Du må oppgradere!

en: You've requested a non-existent tab.
no: Du har etterspurt en ikke-eksisterende flik.

en: Your current Events URL is %s
no: Din nåværende hendelses URL er %s

en: Your current events URL is: %s
no: Din nåværende URL for hendelsen er: %s

en: Your form had the following errors:
no: Ditt skjema hadde følgende feil:

en: Your ticket has been deleted.
no: Din billett har blitt slettet.

en: Your ticket has been saved.
no: Din billett har blitt lagret.

en: Your tickets
no: Dine billetter

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
no: Din versjon av The Events Calendar er ikke up-to-date med en av dine The Events Calender tillegg. Vennligst %soppdater nå.%s

en: all
no: alle

en: attendees
no: deltakere

en: category
no: kategori

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
no[0]: %s Kategori
no[1]: %s Kategorier

en: day
no: dag

en: event
no: hendelse

en: events
no: hendelser

en: iCal Export
no: iCal eksport

en: list
no: liste

en: month
no: måned

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
no: med funksjonsnavn:

en: or
no: eller

en: page
no: side

en: past
no: tidligere

en: today
no: idag

en: unknown date
no: ukjent dato

en: upcoming
no: kommende
