The Events Calendar - en to ca translation catalogue (729 entries)

en: Go to plugins page
ca: Anar a la pàgina de plugins

en: Return to Plugins page
ca: Tornar a la pàgina de plugins

en: Go to WordPress Updates page
ca: Anar a la pàgina d'actualitzacions de WordPress

en: Return to WordPress Updates
ca: Tornar a les actualitzacions de WordPress

en: Create New %s
ca: Crear nou %s

en: Add another organizer
ca: Afegir un altre organitzador

en: unknown date
ca: data desconeguda

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
ca: Las regles de reescriptura s'han buidat al carregar aquesta pàgina d'ajuda. El més probable és que hi hagi un buidat de regles de reescriptura en algun plugin o tema!

en: If you're looking for help with The Events Calendar, you've come to the right place. We are committed to helping make your calendar be spectacular... and hope the resources provided below will help get you there.
ca: Si estàs buscant ajuda per utilitzar The Events Calendar, has vingut al lloc correcte. Ens comprometem a fer que el teu calendari sigui espectacular... i esperem que els recursos proporcionats a continuació t'ajudin a fer-ho.

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you be awesome. Thanks so much for installing our labor of love!
ca: Hola! Som Modern Tribe i estem aquí per ajudar-te a ser fantàstic. Moltes gràcies per instal·lar el nostre producte fet amb molt d'amor!

en: Support Resources To Help You Be Awesome
ca: Recursos de suport per ajudar-te a ser fantàstic

en: <strong> Using our plugins in a multisite network? </strong>
    		Please note that your license key will be applied to the entire network, not just this site.
ca: <strong>Utilitzes els nostres plugins en una xarxa multilloc?</strong> 
     → → Recorda que la clau de llicència s'aplicarà a tota la xarxa, no només en aquesta web.

en: Only license fields for <strong>network activated</strong> plugins will be
    		listed on this screen.
ca: Només els camps de llicència per plugins <strong>activats en xarxa</strong> es
    →	→	llistaran en aquesta pantalla.

en: More...
ca: Més...

en: Massachusetts
ca: Massachussets

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
ca: Fòrums: Perquè tothom necessita un company

en: Not getting help?
ca: No resulta d'ajuda?

en: Mississippi
ca: Mississipí

en: Latest Version:
ca: Última versió:

en: Author:
ca: Autor:

en: Requires:
ca: Requereix:

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

en: Wordpress.org Plugin Page
ca: Pàgina de plugins de Wordpress.org

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: Average Rating
ca: Valoracions

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
ca[0]: Basat en %d valoració
ca[1]: Basat en %d valoracions

en: New York
ca: Nova York

en: Give us 5 stars!
ca: Dóna'ns 5 estrelles!

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: Premium Add-Ons
ca: Complements premium

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: (Coming Soon!)
ca: (Pròximament!)

en: News and Tutorials
ca: Notícies i tutorials

en: Network Settings
ca: Configuració de xarxa

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
ca: Aquí és on es poden modificar tots els ajustos de xarxa de The Events Calendar de Modern Tribe.

en: Pennsylvania
ca: Pennsilvània

en: Hide the following settings tabs on every site:
ca: Amaga les següents pestanyes d'ajustos a cada web:

en: Address:
ca: Adreça:

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: City:
ca: Ciutat:

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: Country:
ca: País:

en: State or Province:
ca: Estat o província:

en: Select a State:
ca: Tria un estat:

en: Postal Code:
ca: Codi postal:

en: Show Google Map:
ca: Mostra Google Map:

en: Virginia
ca: Virgínia

en: Show Google Maps Link:
ca: Mostra l'enllaç a Google Maps:

en: Title:
ca: Títol:

en: West Virginia
ca: Virgínia Occidental

en: Show:
ca: Mostra:

en: Show widget only if there are upcoming events:
ca: Mostra el giny només si hi ha esdeveniments programats:

en: Details
ca: Detalls

en: Event Tags:
ca: Etiquetes d'esdeveniments:

en: %1$s %2$s iCal Feed
ca: %1$s %2$s Feed iCal

en: Origin:
ca: Orígen:

en: Add to Google Calendar
ca: Afegeix a Google Calendar

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
ca: La funció necessita un $event com a paràmetre o ser utilitzada en el bucle principal.

en: Download .ics file
ca: Baixa el fitxer .ics

en: <span>&laquo;</span> Previous Day
ca: <span>&laquo;</span> Dia anterior

en: iCal Export
ca: Exportar iCal

en: Next Day <span>&raquo;</span>
ca: Dia següent <span>&raquo;</span>

en: Month's %s
ca: %s del mes

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Week's %s
ca: %s de la setmana

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Day's %s
ca: %s del dia

en: Category
ca: Categoria

en: Listed %s
ca: %s llistats

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
ca: Utilitza-ho per compartir informació del calendari a través de Google Calendar, Apple iCal i altres aplicacions compatibles.

en: Loading %s
ca: Carregant %s

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
ca: Estàs fent servir la versió %s i et mereixes una abraçada :-)

en: Free
ca: Gratuït

en: Keep the Core Plugin <strong>FREE</strong>!
ca: Mantingues el nucli del plugin <strong>GRATUÏT</strong>!

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
ca: Calendari creat amb %sThe Events Calendar%s

en: Every time you rate <strong>5 stars</strong>, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
ca: Cada vegada que ens dones <strong>5 estrelles</strong> una fada neix. D'acord, potser no, però tenir més usuaris contents significa més contribucions i ajuda en els fòrums. La comunitat NECESSITA la teva veu.

en: Upcoming %s
ca: Propers %s

en: Rate It
ca: Valora-ho

en: %1$s for %2$s - %3$s
ca: %1$s per %2$s - %3$s

en: PSST... Want a Discount?
ca: Pssst... vols un descompte?

en: Past %s
ca: %s passats

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
ca: Enviem descomptes als nostres usuaris principals a través del nostre butlletí de notícies.

en: %1$s for %2$s
ca: %1$s per %2$s

en: Sign Up
ca: Donar-se d'alta

en: Your current Events URL is %s
ca: La URL actual per als esdeveniments és %s

en: Looking for Something Special?
ca: Estàs buscant alguna cosa especial?

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
ca: <strong>No pots</strong> utilitzar el mateix slug d'abans. Recomanem que l'anterior sigui el plural i aquest el singular.<br />La URL per a un únic esdeveniment ha de ser com: %s

en: Column Mapping: %s
ca: Assignació de columnes: %s

en: Columns have been mapped based on your last import. Please ensure the selected fields match the columns in your CSV file.
ca: Les columnes s'han assignat basant-nos en la teva última importació. Si us plau, assegura't de que els camps seleccionats coincideixen amb les columnes del teu fitxer CSV.

en: Filters
ca: Filtres

en: Column Headings
ca: Capceleres de columna

en: Event Fields
ca: Camps de esdeveniments

en: News For Events Users
ca: Notícies per usuaris de Events

en: Perform Import
ca: Importar

en: Keep The Events Calendar Core FREE
ca: Mantenir The Events Calendar Core GRATUÏT

en: The Events Calendar: Import
ca: The Events Calendar: Importació

en: 5 star ratings help us bring TEC to more users. More happy users mean more support, more features, and more of everything you know and love about The Events Calendar. We couldn't do this without your support.
ca: Les qualificacions de 5 estrelles ens ajuden a portar TEC a més usuaris. Tenir més usuaris feliços significa més suport, més funcionalitats i més de tot que tant t'agrada sobre The Events Calendar. No podríem fer-ho sense el teu suport.

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Rate it five stars today!
ca: Valora'l amb 5 estrelles avui!

en: To import events, first select a %sDefault Import Event Status%s below to assign to your imported events.
ca: Per importar esdeveniments, primer has de seleccionar un %sestat predeterminat dels esdeveniments importats%s a continuació per assignar-lo als teus esdeveniments importats.

en: Newsletter Signup
ca: Inscripció al butlletí de notícies

en: Once your setting is saved, move to the applicable Import tab to select import specific criteria.
ca: Un cop es guardi la configuració, avança a la pestanya d'importació corresponent per seleccionar els criteris específics de la importació.

en: Stay in touch with The Events Calendar Pro. We send out periodic updates, key developer notices, and even the occasional discount.
ca: Estigues en contacte amb The Events Calendar Pro. Enviem actualitzacions periòdiques, notificacions per a desenvolupadors i, fins i tot, algun descompte ocasional.

en: Import Settings
ca: Configuració de la importació

en: Getting Started
ca: Començar

en: Default imported event status:
ca: Estat predeterminat dels esdeveniments importats:

en: Check out the New User Primer &amp; Tutorials
ca: Fes una ullada a la introducció i els tutorials per a nous usuaris

en: Published
ca: Publicat

en: Looking for More Features?
ca: Estàs buscant més funcionalitats?

en: Pending
ca: Pendent

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
ca: Complements per comunitats, tiquets, filtres, Facebook i més.

en: Draft
ca: Esborrany

en: Support Resources
ca: Recursos de suport

en: Events Import
ca: Importació d'esdeveniments

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
ca: FAQs, documentació, tutorials i fòrums

en: Import Instructions
ca: Instruccions d'importació

en: Release Notes
ca: Notes de la versió

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
ca: Si els teus esdeveniments tenen organitzadors o recintes, si us plau, importa'ls abans.

en: Get the Skinny on the Latest Updates
ca: Obtingues els detalls sobre les últimes actualitzacions

en: To import organizers or venues:
ca: Per importar organitzadors i recintes:

en: Product Releases, Tutorials and Community Activity
ca: Llençaments, tutorials i activitat de la comunitat

en: Select the appropriate import type.
ca: Selecciona el tipus adequat d'importació.

en: Tribe Event Add-Ons
ca: Complements de Tribe Events

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
ca: Puja un fitxer CSV amb un registre per línia. La primera línia pot contenir els noms de les columnes (si és així, marca el quadre que hi ha a continuació).

en: Version
ca: Versió

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
ca: Una columna del teu CSV ha de tenir el nom de l'organitzador/recinte . Tots els altres camps són opcionals.

en: Last Update
ca: Darrera actualització

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
ca: Després de pujar el fitxer, tindràs l'oportunitat d'indicar com es relacionen les columnes del teu mapa CSV amb els camps de The Events Calendar.

en: Hide From %s Listings
ca: Amagar de la llista d'%s

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
ca: Després d'importar els teus organitzadors i recintes, importa els teus esdeveniments:

en: Sticky in Month View
ca: Prioritari a la vista mensual

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
ca: Una columna del teu CSV ha de tenir el títol de l'esdeveniment. Una altra ha de tenir la data d'inici de l'esdeveniment. Tots els altres camps són opcionals.

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
ca: Els esdeveniments prioritaris es mostren a la vista mensual a sobre dels altres esdeveniments dins d'un rang de dates.

en: Questions? <a href="%s">Watch the video</a>.
ca: Preguntes? <a href="%s">Mira el vídeo</a>.

en: Time &amp; Date
ca: Hora i data

en: Import Type:
ca: Tipus d'importació:

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
ca: Has canviat les regles de recurrència d'aquest %1$s. Si guardes l'%1$s s'actualitzaran tot els %2$s futurs. Si no volies canviar tots els %2$s, llavors refresca la pàgina.

en: CSV File:
ca: Fitxer CSV:

en: All Day %s:
ca: %s de tot el dia:

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>conversion tool</a>.
ca: Puja un fitxer CSV codificat amb el format correcte (UTF-8). No saps amb seguretat si el fitxer està codificat en UTF-8? Assegura't d'especificar la codificació dels caràcters a l'hora de guardar el fitxer, o converteix-lo amb aquesta <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>eina de conversió</a>.

en: Start Date &amp; Time:
ca: Data i hora d'inici

en: This file has column names in the first row
ca: Aquest fitxer té els noms de les columnes a la primera fila

en: YYYY-MM-DD
ca: AAAA-MM-DD

en: Import CSV File
ca: Importar fitxer CSV

en: End Date &amp; Time:
ca: Data i hora de finalització:

en: Import Result
ca: Resultat de la importació

en: Location
ca: Ubicació:

en: Import complete!
ca: Importació completada!

en: %s Website
ca: Web de l'%s

en: Inserted: %d
ca: Inserits: %d

en: Updated: %d
ca: Actualitzats: %d

en: %s Cost
ca: Cost de l'%s

en: Skipped: %d
ca: Saltats: %d

en: Currency Symbol:
ca: Símbol monetari:

en: The import statistics above have the following meaning:
ca: Les estadístiques d'importació anteriors tenen el següent significat:

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
ca: Abans del cost

en: <ol><li><strong>Inserted:</strong> A new item was inserted successfully.</li><li><strong>Updated:</strong> An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.</li><li><strong>Skipped:</strong> A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.</li></ol>
ca: <ol><li><strong>Inserit:</strong> S'ha inserit amb èxit un nou element.</li><li><strong>Actualitzat:</strong> S'ha trobat un element amb el mateix nom i/o data d'inici. L'element existent s'ha actualitzat amb el nou valor del fitxer.</li><li><strong>Saltats:</strong> S'ha trobat una fila del fitxer CSV que no s'ha pogut importar. Mira a continuació les files no vàlides.</li></ol>

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
ca: Després del cost

en: Skipped row numbers: %s
ca: Números de fila saltats: %s

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
ca: Introdueix un 0 per als %s que són gratuïts o deixa-ho en blanc per amagar el camp.

en: %s Name:
ca: Nom de l'%s:

en: Day Navigation
ca: Navegació per dia

en: Phone:
ca: Telèfon:

en: Find out more
ca: Per saber-ne més

en: Website:
ca: Web:

en: %s List Navigation
ca: Navegació de llista d'%s

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
ca: <span>&laquo;</span> %s anteriors

en: You may want to consider <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">obfuscating</a> any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
ca: Pots considerar la possibilitat d'<a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">ofuscar</a> qualsevol adreça de correu electrònic publicada a la teva web per evitar que els spammers la rastregin.

en: Next %s <span>&raquo;</span>
ca: %s següents <span>&raquo;</span>

en: %s Name Already Exists
ca: El nom de l'%s ja existeix

en: Find %s
ca: Trobar %s

en: Event Summary
ca: Resum de l'esdeveniment

en: Event Views Navigation
ca: Navegació de les vistes d'esdeveniments

en: Event Details
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: View As
ca: Veure com

en: Start Date / Time:
ca: Data / Hora d'inici:

en: %s Tags:
ca: Etiquetes de l'%s:

en: End Date / Time:
ca: Data / Hora de finalització

en: %s for
ca: %s per

en: Ticket Sales
ca: Venda de tiquets

en: Find out more »
ca: Per saber-ne més »

en: (%d awaiting review) | (%d awaiting review)
ca[0]: (%d en espera de revisió)
ca[1]: (%d en espera de revisió)

en: Calendar Month Navigation
ca: Navegació del calendari mensual

en: View 1 %1$s | View All %2$s %3$s
ca[0]: Veure 1 %1$s
ca[1]: Veure tots %2$s %3$s

en: &laquo; All %s
ca: &laquo; Tots els %s

en: Tickets sold:
ca: Tiquets venuts:

en: %s Navigation
ca: Navegació d'%s

en: Finalized:
ca: Finalitzat:

en: Attendee List
ca: Llista d'assistents

en: Awaiting review:
ca: En espera de revisió:

en: Your tickets
ca: Els teus tiquets

en: Checked in:
ca: Assistiran:

en: Ticket Type
ca: Tipus de tiquet

en: Send the attendee list by email
ca: Enviar la llista d'assistents per correu electrònic

en: Purchaser
ca: Comprador

en: Select a User:
ca: Selecciona un usuari:

en: View All %s
ca: Veure tots %s

en: Select...
ca: Selecciona...

en: There are no upcoming %s at this time.
ca: No hi ha %s programats en aquest moment.

en: or
ca: o

en: Email Address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Edit
ca: Editar

en: Edit in %s
ca: Editar a %s

en: View
ca: Veure

en: Sold %d
ca: Venuts %d

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
ca: Aquest esdeveniment s'ha creat utilitzant Community Events. Segur que vols vendre tiquets per a ell?

en: Upload image for the ticket header
ca: Puja una imatge per utilitzar-la a la capçalera del tiquet

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
ca: La mida màxima de la imatge en el correu serà de 580px d'ample, i després es redimensionarà per a dispositius mòbils. Si vols que la imatge es vegi correctament als dispositius "retina" utilitza una imatge de 1160px d'ample.

en: Select an Image
ca: Selecciona una imatge

en: Remove
ca: Eliminar

en: Add new ticket
ca: Afegir nou tiquet

en: Edit ticket
ca: Editar tiquet

en: Sell using:
ca: Vendre utilitzant:

en: Ticket Name:
ca: Nom del tiquet:

en: Ticket Description:
ca: Descripció del tiquet:

en: Price:
ca: Preu:

en: (0 or empty for free tickets)
ca: (0 o buit per a tiquets gratuïts)

en: Sale Price:
ca: Preu especial:

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
ca: (Preu especial actual - es pot gestionar mitjançant l'editor del producte)

en: Start sale:
ca: Inici de l'oferta:

en: End sale:
ca: Finalització de l'oferta:

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
ca: Indica les dates de venda dels tiquets. Si no indiques les dates d'inici/finalització de la venda, els tiquets estaran disponibles des d'ara fins que finalitzi l'esdeveniment.

en: Save this ticket
ca: Guarda aquest tiquet

en: Default Events Template
ca: Plantilla d'esdeveniments predeterminada

en: Default Page Template
ca: Plantilla de pàgina predeterminada

en: Display Settings
ca: Configuració de visualització

en: The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications.
ca: La següent configuració controla com es mostra el teu calendari. Si no es veu correctament, intenta canviar entre els tres fulls d'estil alternatius o selecciona una plantilla de pàgina del teu tema.</p><p>Hi haurà situacions en què cap plantilla sigui perfecta al 100&#37;. Fes una ullada a la nostra <a href="%s">guia per a dissenyadors</a> amb instruccions per dissenys personalitzats.

en: Basic Template Settings
ca: Configuració de la plantilla bàsica

en: Default stylesheet used for events templates
ca: Full d'estil predeterminat per les plantilles d'esdeveniments

en: Skeleton Styles
ca: Estils bàsics

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
ca: Només inclou el css suficient per aconseguir dissenys complexos com la vista del calendari i de la setmana.

en: Full Styles
ca: Estils complets

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
ca: Estils més detallats, intenta utilitzar els estils del teu tema.

en: Tribe Events Styles
ca: Estils de Tribe Events

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
ca: Un tema totalment dissenyat per a les teves pàgines d'esdeveniments.

en: Events template
ca: Plantilla d'esdeveniments

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
ca: Tria una plantilla de pàgina per controlar l'aparença del teu calendari i el contingut dels esdeveniments.

en: Enable event views
ca: Habilitar les vistes d'esdeveniments

en: You must select at least one view.
ca: Has de seleccionar una vista almenys.

en: Default view
ca: Vista predeterminada

en: Disable the Event Search Bar
ca: Deshabilitar la barra de cerca d'esdeveniments

en: Check this to use the classic header.
ca: Marca això per utilitzar la capçalera clàssica.

en: Month view events per day
ca: Esdeveniments per dia a la vista mensual

en: Change the default 3 events per day in month view. Please note there may be performance issues if you set this too high. <a href="%s">Read more</a>.
ca: Canvia el valor predeterminat de 3 esdeveniments per dia a la vista mensual. Si us plau, tingues en compte que el rendiment de la teva web pot empitjorar si aquest valor és massa alt. <a href="%s">Més informació</a>.

en: Enable the Month View Cache
ca: Habilitar la cache de la vista mensual

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
ca: Habilita aquesta opció per guardar el codi HTML de la vista mensual als transients. Això pot millorar la velocitat del calendari a les webs amb molts esdeveniments. <a href="%s">Més informació</a>.

en: Date Format Settings
ca: Configuració del format de data

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
ca: <p>Els tres camps següents accepten les opcions de format de data de la funció de php date(). Pots consultar les opcions vàlides per <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">personalitzar el format de la data</a>.</p>

en: Date with year
ca: Data amb any

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when showing an event from a past or future year, also used for dates in view headers.
ca: Introdueix el format que vols utilitzar per a la visualització de dates amb any. S'utilitza quan es mostra un esdeveniment d'un any passat o futur, també s'utilitza per a les dates de les capçaleres de les vistes.

en: Date without year
ca: Data sense any

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
ca: Introdueix el format que vols utilitzar per a la visualització de dates sense any. S'utilitza quan es mostra un esdeveniment de l'any en curs.

en: Month and year format
ca: Format de mes i any

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
ca: Introdueix el format que vols utilitzar per a la visualització de dates que mostren només un mes i un any. S'utilitza a la vista mensual.

en: Date time separator
ca: Separador de data i hora

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
ca: Introdueix el separador que es col·locarà entre la data i l'hora, quan es mostren totes dues.

en: Time range separator
ca: Separador de rang d'hores

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
ca: Introdueix el separador que s'utilitzarà entre l'hora d'inici i la de finalització d'un esdeveniment.

en: Datepicker Date Format
ca: Format de data del selector de dates

en: Select the date format to use in datepickers
ca: Selecciona el format de data a utilitzar en el selector de dates

en: Advanced Template Settings
ca: Configuració avançada de les plantilles

en: Add HTML before event content
ca: Afegir HTML abans del contingut de l'esdeveniment

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ca: Si estàs familiaritzat amb HTML, pots afegir codi addicional abans de la plantilla de l'esdeveniment. Alguns temes poden necessitar-ho per ajudar amb els estils o el disseny.

en: Add HTML after event content
ca: Afegir HTML després del contingut de l'esdeveniment

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ca: Si estàs familiaritzat amb HTML, pots afegir codi addicional després de la plantilla de l'esdeveniment. Alguns temes poden necessitar-ho per ajudar amb els estils o el disseny.

en: Finding & extending your calendar.
ca: Cerca i ampliació del teu calendari.

en: Finding your calendar.
ca: Cerca del teu calendari.

en: Where's my calendar?
ca: On és el meu calendari?

en: Right here
ca: Aquí

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ca: Estàs buscant funcionalitats addicionals com ara esdeveniments recurrents, metadades personalitzades, esdeveniments comunitaris, venda de tiquets i més?

en: Check out the available add-ons
ca: Fes una ullada als complements disponibles

en: We hope our plugin is helping you out.
ca: Esperem que el nostre plugin et sigui d'utilitat.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Estàs pensant "Vaja, aquest plugin és fantàstic! Hauria donar les gràcies a la gent de Modern Tribe per la seva feina"? El millor agraïment que podem demanar és el reconeixement. Permet-nos afegir a la part inferior del teu calendari un petit enllaç de text al projecte The Events Calendar.

en: See an example of the link
ca: Mira un exemple de l'enlllaç

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Estàs pensant "Vaja, aquest plugin és fantàstic! Hauria donar les gràcies a la gent de Modern Tribe per la seva feina"? El millor agraïment que podem demanar és el reconeixement. Permet-nos afegir a la part inferior del teu calendari un petit enllaç de text al projecte The Events Calendar.

en: Show The Events Calendar link
ca: Mostrar l'enllaç a The Events Calendar

en: General Settings
ca: Configuració general

en: Number of events to show per page
ca: Número d'esdeveniments a mostrar per pàgina

en: Use Javascript to control date filtering
ca: Utilitza Javascript per controlar el filtre de dates

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
ca: Aquesta opció està desactivada quan "Deshabilitar la barra de cerca d'esdeveniments" està marcada a la pestanya de configuració de visualització.

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
ca: Habilitar ajax per refrescar el selector de dates al moment (No és necessària la intervenció de l'usuari).

en: Show comments
ca: Mostrar comentaris

en: Enable comments on event pages.
ca: Habilita els comentaris a les pàgines dels esdeveniments.

en: Include events in main blog loop
ca: Inclou els esdeveniments en el bucle principal del blog

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
ca: Mostra els esdeveniments juntament amb les altres entrades de la web. Quan s'habilita aquesta opció els esdeveniments es continuen mostrant a la pàgina d'esdeveniments.

en: Events URL slug
ca: URL slug dels esdeveniments

en: The slug used for building the events URL.
ca: L'slug utilitzat per construir la URL dels esdeveniments.

en: Your current events URL is: %s
ca: La URL actual dels esdeveniments és: %s

en: Here is the iCal feed URL for your events:
ca: Aquesta és la URL del feed iCal per als teus esdeveniments:

en: Single event URL slug
ca: URL slug d'un únic esdeveniment

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
ca: El camp anterior hauria de ser un plural, i aquest, un singular.<br />La URL d'un únic esdeveniment és: %s

en: End of day cutoff
ca: Límit per al final del dia

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
ca: Tens esdeveniments que passen de la mitjanit? Indica quan finalitza el dia per evitar que aquests esdeveniments es mostrin el dia següent.

en: Default currency symbol
ca: Símbol monetari predeterminat

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
ca: Indica el símbol monetari predeterminat per als costos dels esdeveniments. Recorda que això només afecta els esdeveniments futurs, i els canvis realitzats no s'aplicaran amb caràcter retroactiu.

en: Currency symbol follows value
ca: Posició del símbol monetari

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
ca: El símbol monetari normalment precedeix al valor. Activant aquesta opció es col·loca el símbol darrere del valor.

en: Map Settings
ca: Configuració del mapa

en: Enable Google Maps
ca: Habilita Google Maps

en: Check to enable maps for events and venues.
ca: Marca per habilitar els mapes en els esdeveniments i els recintes.

en: Google Maps default zoom level
ca: Nivell de zoom predeterminat de Google Maps

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
ca: 0 = lluny; 21 = prop.

en: Miscellaneous Settings
ca: Configuració diversa

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
ca: Organitzadors i recintes duplicats

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
ca: Pot ser que després d'actualitzar d'una versió anterior de The Events Calendar a la 3.0 et trobis organitzadors i recintes duplicats. Clica aquest botó per arreglar aquest problema.

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ca: Habilita aquesta opció per mantenir una bitàcola (log) d'informació per a depuració. Per defecte aquesta informació s'envia a la bitàcola d'errors de PHP. Si vols veure aquests errors en el navegador et recomanem que instal·lis el %s i busca la pestanya "Tribe" a la pantalla de depuració.

en: Debug Bar Plugin
ca: Plugin Debug Bar

en: View Welcome Page
ca: Veure pàgina de benvinguda

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
ca: Veure la pàgina que es va mostrar quan vas instal·lar el plugin.

en: View Update Page
ca: Veure la pàgina d'actualitzacions

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
ca: Veure la pàgina que es va mostrar quan vas actualitzar el plugin.

[ctx: not available]
en: n/a
ca: no disponible

en: You need to upgrade!
ca: Has d'actualitzar-te!

en: You are up to date!
ca: Estàs actualitzat!

en: Wallis And Futuna Islands
ca: Wallis i Futuna

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
ca: Si aquesta és la primera vegada que utilitzes The Events Calendar, estàs d'enhorabona i en el bon camí per crear un primer esdeveniment. Aquí hi ha alguns fonaments que trobem útils per als usuaris que fan el salt per primer cop:

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
ca: %sLa nostra guia d'introducció%s està pensada per a persones que es troben en la teva situació. Amb vídeos d'introducció i tutorials escrits acompanyats d'imatges, aquesta guia té com a objectiu convertir-te en un usuari experimentat en poc temps.

en: California
ca: Califòrnia

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
ca: La secció de %sPreguntes Freqüents sobre la Instal·lació i Configuració%s de la nostra pàgina de suport t'ajudarà a tenir una visió general del que el plugin pot i no pot fer. Aquesta secció et pot ser útil, ja que té com a objectiu abordar les qüestions bàsiques d'instal·lació no contingudes en el tutorial d'introducció.

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
ca: Altrament, si tens esperit d'aventura, pots començar fent una ullada al menú Esdeveniments i afegint el teu primer esdeveniment.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
ca: Hem refet la nostra pàgina de suport des de zero amb la intenció d'ajudar millor als nostres usuaris. Passa't per la nostra %sSupport Page%s on hi trobaràs un munt de recursos excel·lents, incloent:

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
ca: %sEtiquetes de plantilla, funcions, i filtres%s per a The Events Calendar i Events Calendar PRO

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
ca: A la secció %sPreguntes Freqüents%s trobarás preguntes que van des de les qüestions de configuració més bàsiques fins els ajustos més avançats.

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
ca: %sTutorials%s escrits tant pels membres del nostre equip com pels usuaris de la comunitat, que abasten consultes personalitzades, integració amb temes i plugins de tercers, etc.

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
ca: Notes de la versió per a explicar l'evolució del plugin i quan es van introduir noves característiques i correccions d'errors.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
ca: %sDocumentació%s per a totes les extensions oficials de Modern Tribe de The Events Calendar (incloent WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
ca: També tenim una pàgina d'%sIdees per Modern Tribe%s on busquem activament idees de la comunitat d'usuaris per implementar noves funcions. Si després d'utilitzar el plugin i fer una ullada als recursos anteriors, veus necessària una característica que no hi és present, posa't en contacte amb nosaltres. Pots donar el teu vot positiu a les sol·licituds de característiques ja presents o afegir les teves pròpies, i així ens ajudaràs a donar forma al futur dels productes de l'empresa de manera que millor s'adaptin a les necessitats de la comunitat.

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
ca: La documentació escrita et pot ajudar només fins a cert punt... de vegades és necessària l'ajuda d'una persona real. Aquí és on entren en joc els nostres %sfòrums de suport%s.

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
ca: Els usuaris de la versió lliure de The Events Calendar han de publicar les seves consultes sobre el plugin en els %sfòrums de suport de WordPress.org%s. Encara que estem encantats d'ajudar a identificar i corregir els errors que s'inclouen a WordPress.org, si us plau assegura't de llegir el %sfil fixat amb les expectatives de suport%s abans de publicar res perquè entenguis les nostres limitacions.

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
ca: Recorrem el fòrum de WordPress.org durant tota la setmana a la recerca d'errors. Si ens informes d'un error legítim que som capaços de reproduir, el registrarem i l'arreglarem en un proper llançament. No obstant això, el que no podem oferir són consells de personalització o ajudar en la integració amb temes o plugins de tercers.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
ca: Si ets un usuari de The Events Calendar i vols obtenir més ajuda, si us plau %scompra una llicència PRO%s. Donem suport en els fòrums PRO diàriament i podem proporcionar un major nivell de suport per a la personalització/integració als usuaris de pagament del que podem fer-ho a WordPress.org.

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Unnamed Venue
ca: Recinte sense nom

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: United States
ca: Estats Units

en: Welcome to The Events Calendar
ca: Benvingut/da a The Events Calendar

en: Thanks for Updating The Events Calendar
ca: Gràcies per actualitzar The Events Calendar

en: %s Categories
ca: Categories d'%s

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Antigua And Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: End Date
ca: Data de finalització

en: All %s
ca: Tots els %s

en: Armenia
ca: Armènia

en: Start:
ca: Inici:

en: End:
ca: Finalització:

en: Australia
ca: Austràlia

en: Date:
ca: Data:

en: Austria
ca: Àustria

en: Time:
ca: Hora:

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Click to view a Google Map
ca: Clica per veure un mapa de Google

en: Bahamas
ca: Bahames

en: + Google Map
ca: + Mapa de Google

en: Merge Duplicates
ca: Eliminar duplicats

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Event Add-Ons
ca: Complements de l'esdeveniment

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
ca: Aquest calendari està creat amb The Events Calendar.

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Rate <strong>The Events Calendar</strong> <a href="%1$s" target="_blank">&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;</a> on <a href="%1$s" target="_blank">WordPress.org</a> to keep this plugin free.  Thanks from the friendly folks at Modern Tribe.
ca: Puntua <strong>The Events Calendar</strong> amb <a href="%1$s" target="_blank">&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;</a> a <a href="%1$s" target="_blank">WordPress.org</a> per a que aquest plugin continuï sent gratuït. Gràcies de part dels amics de Modern Tribe.

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Invalid field type specified
ca: El tipus de camp especificat és incorrecte

en: Benin
ca: Benín

en: No radio options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: No checkbox options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No select options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Import
ca: Importar

en: Bosnia And Herzegowina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: The file went away. Please try again.
ca: El fitxer ha desaparegut. Si us plau, intenta-ho de nou.

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Import: CSV
ca: Importar: CSV

en: Brazil
ca: Brasil

en: We were unable to process your request. Please try again.
ca: No s'ha pogut processar la teva sol·licitud. Si us plau, intenta-ho de nou.

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: <p>The following fields are required for a successful import:</p>
ca: <p>Els següents camps són obligatoris per a una importació correcta:</p>

en: Do Not Import
ca: No importar

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Event Name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Event Description
ca: Descripció de l'esdeveniment

en: Event Start Date
ca: Data d'inici de l'esdeveniment

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Event Start Time
ca: Hora d'inici de l'esdeveniment

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Event End Date
ca: Data de finalització de l'esdeveniment

en: Canada
ca: Canadà

en: Event End Time
ca: Hora de finalització de l'esdeveniment

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: All Day Event
ca: Tot el dia

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Event Venue Name
ca: Nom del recinte de l'esdeveniment

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Event Organizer Name
ca: Nom de l'organitzador de l'esdeveniment

en: Chad
ca: Txad

en: Event Show Map Link
ca: Mostrar enllaç al mapa

en: Chile
ca: Xile

en: Event Show Map
ca: Mostrar mapa

en: China
ca: Xina

en: Event Cost
ca: Cost de l'esdeveniment

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Cocos (Keeling)

en: Event Category
ca: Categoria de l'esdeveniment

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Event Website
ca: Web de l'esdeveniment

en: Comoros
ca: Comores

en: Venue Name
ca: Nom del recinte

en: Venue Country
ca: País del recinte

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ca: Congo, La República Democràtica del

en: Venue Address
ca: Adreça del recinte

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Venue Address 2
ca: Adreça del recinte 2

en: Venue City
ca: Ciutat del recinte

en: Cote D'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Venue State/Province
ca: Estat/Província del recinte

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ca: Croàcia (Nom Local: Hrvatska)

en: Venue Zip
ca: Codi postal del recinte

en: Venue Phone
ca: Telèfon del recinte

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Venue Website
ca: Web del recinte

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Organizer Name
ca: Nom de l'organitzador

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Organizer Email
ca: Correu electrònic de l'organitzador

en: Organizer Website
ca: Web de l'organitzador

en: Organizer Phone
ca: Telèfon de l'organitzador

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: No importer defined for %s
ca: Cap importador definit per %s

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Missing required fields in row %d.
ca: Falten camps obligatoris a la fila %d.

en: Ecuador
ca: Equador

en: Failed to import record in row %d.
ca: No s'ha pogut importar el registre de la fila %d.

en: Egypt
ca: Egipte

en: %s (post ID %d) updated.
ca: %s (ID d'entrada %d) actualitzat.

en: %s (post ID %d) created.
ca: %s (ID d'entrada %d) creat.

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Temporary file not found. Could not save %s.
ca: No es troba el fitxer temporal. No s'ha pogut guardar %s.

en: Could not save %s.
ca: No s'ha pogut guardar %s.

en: Estonia
ca: Estònia

en: Settings saved.
ca: Configuració guardada.

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: A widget that displays upcoming events.
ca: Un giny que mostra els propers esdeveniments.

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines (Falkland)

en: Events List
ca: Llista d'esdeveniments

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

en: Venues
ca: Recintes

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Venue
ca: Recinte

en: France
ca: França

en: Organizers
ca: Organitzadors

en: France, Metropolitan
ca: França, Metropolitana

en: Organizer
ca: Organitzador

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: Events
ca: Esdeveniments

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Event
ca: Esdeveniment

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: month
ca: mes

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: list
ca: llista

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: upcoming
ca: pròxims

en: Germany
ca: Alemanya

en: past
ca: passats

en: day
ca: dia

en: today
ca: avui

en: Greece
ca: Grècia

en: Initializing Tribe Events on %s
ca: Inicialitzant Tribe Events a %s

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
ca: La teva versió de The Events Calendar no està al dia amb un dels teus complements. Si us plau, %sactualitza-la.%s

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sLearn More%s.
ca: Els següents plugins no estan actualitzats: <b>%s</b>. Tots els complements depenen de The Events Calendar i no funcionaran correctament fins que utilitzis la versió correcta. %sMés informació%s.

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Licenses
ca: Llicències

en: Display
ca: Visualització

en: Help
ca: Ajuda

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
ca: Ho sentim, The Events Calendar requereix WordPress %s o superior. Si us plau, actualitza la teva instal·lació de WordPress.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
ca: Ho sentim, The Events Calendar requereix PHP %s o superior. Parla amb el teu proveïdor d'allotjament web per que instal·li una versió de PHP superior.

en: Haiti
ca: Haití

en: category
ca: categoria

en: Heard And Mc Donald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: tag
ca: etiqueta

en: Holy See (Vatican City State)
ca: Santa Seu (Ciutat del Vaticà)

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Honduras
ca: Hondures

en: Add New %s
ca: Afegir nou %s

en: Edit %s
ca: Editar %s

en: Hungary
ca: Hongria

en: New %s
ca: Nou %s

en: Iceland
ca: Islàndia

en: View %s
ca: Veure %s

en: India
ca: Índia

en: Search %s
ca: Buscar %s

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: No %s found
ca: No s'han trobat %s

en: Iran (Islamic Republic Of)
ca: Iran (República Islàmica de l')

en: No %s found in Trash
ca: No s'han trobat %s a la paperera

en: %s Category
ca: Categoria d'%s

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Search %s Categories
ca: Busca categories d'%s

en: All %s Categories
ca: Totes les categories d'%s

en: Italy
ca: Itàlia

en: Parent %s Category
ca: Categoria d'%s superior

en: Parent %s Category:
ca: Categoria d'%s superior:

en: Japan
ca: Japó

en: Edit %s Category
ca: Editar categoria d'%s

en: Jordan
ca: Jordània

en: Update %s Category
ca: Actualitzar categoria d'%s

en: Add New %s Category
ca: Afegir nova categoria d'%s

en: New %s Category Name
ca: Nom de la nova categoria d'%s

en: %1$s updated. <a href="%2$s">View %3$s</a>
ca: %1$s actualitzat. <a href="%2$s">Veure %3$s</a>

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ca: Corea, República Popular Democràtica de

en: Custom field updated.
ca: Camp personalitzat actualitzat.

en: Korea, Republic Of
ca: Corea, República de

en: Custom field deleted.
ca: Camp personalitzat eliminat.

en: %s updated.
ca: %s actualitzat.

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: %1$s restored to revision from %2$s
ca: %1$s restaurat amb la revisió de %2$s

en: Lao People's Democratic Republic
ca: Laos, República Democràtica Popular de

en: Event published. <a href="%1$s">View %2$s</a>
ca: Esdeveniment publicat. <a href="%1$s">Veure %2$s</a>

en: Latvia
ca: Letònia

en: %s saved.
ca: %s guardat.

en: Lebanon
ca: Líban

en: %1$s submitted. <a target="_blank" href="%2$s">Preview %3$s</a>
ca: %1$s enviat. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitzar %3$s</a>

en: %1$s scheduled for: <strong>%2$s</strong>. <a target="_blank" href="%3$s">Preview %4$s</a>
ca: %1$s programat per: <strong>%2$s</strong>. <a target="_blank" href="%3$s">Previsualitzar %4$s</a>

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: %1$s draft updated. <a target="_blank" href="%2$s">Preview %3$s</a>
ca: %1$s esborrany actualitzat. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitzar %3$s</a>

en: %s restored to revision from %s
ca: %s restaurat a la revisió de %s

en: Lithuania
ca: Lituània

en: %s published.
ca: %s publicat.

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: %s submitted.
ca: %s enviat.

en: %s scheduled for: <strong>%2$s</strong>.
ca: %s programat per: <strong>%2$s</strong>.

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: %s draft updated.
ca: %s esborrany actualitzat.

en: Use Saved %s:
ca: Utilitza %s guardat:

en: Without a defined location your event will not display a <a href="https://support.google.com/webmasters/answer/164506" target="_blank">Google Rich Snippet</a> on the search results.
ca: Sense una ubicació definida el teu esdeveniment no mostrarà un <a href="https://support.google.com/webmasters/answer/164506" target="_blank">Google Rich Snippet</a> en els resultats del cercador.

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Use New %s
ca: Utilitza nou %s

en: My %s
ca: El meu %s

en: Available %s
ca: %s disponibles

en: No saved %s exists.
ca: No existeix cap %s guardat.

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Next
ca: Següent

en: Martinique
ca: Martinica

en: Prev
ca: Anterior

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Today
ca: Avui

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Done
ca: Fet

en: Network
ca: Xarxa

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Date out of range.
ca: Data fora de rang.

en: Micronesia, Federated States Of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: %s Options
ca: Opcions d'%s

en: Moldova, Republic Of
ca: Moldàvia, República de

en: %s Information
ca: Informació de %s

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Support
ca: Suport

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: View All Add-Ons
ca: Veure tots els complements

en: News from Modern Tribe
ca: Notícies de Modern Tribe

en: Additional Functionality
ca: Funcionalitats addicionals

en: Morocco
ca: Marroc

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
ca: Busques funcionalitats addicionals com ara esdeveniments recurrents, venda de tiquets, esdeveniments afegits pel públic, vistes addicionals i més?

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
ca: Fes una ullada als <a href="%s">complements disponibles</a>.

en: Namibia
ca: Namíbia

en: View Calendar
ca: Veure calendari

en: Add %s
ca: Afegir %s

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Settings
ca: Configuració

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Calendar
ca: Calendari

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: List
ca: Llista

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Month
ca: Mes

en: Day
ca: Dia

en: Niger
ca: Níger

en: Search
ca: Buscar

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Date
ca: Data

en: %s In
ca: %s a

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: %s From
ca: %s de

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Day Of
ca: Dia de

en: Norway
ca: Noruega

en: Once Every 30 Mins
ca: Un cop cada 30 minuts

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: A valid license key is required for support and updates
ca: Una clau de llicència vàlida es obligatòria per a gaudir de suport i actualitzacions

en: Panama
ca: Panamà

en: License key(s) updated.
ca: Clau(s) de llicència actualitzada(es).

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Sorry, key validation server is not available.
ca: Ho sentim, el servidor de validació de claus no està disponible.

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Sorry, this key is expired.
ca: Ho sentim, aquesta clau ha caducat.

en: Peru
ca: Perú

en: Sorry, this key is out of installs.
ca: Ho sentim, aquesta clau ja no és vàlida.

en: Philippines
ca: Filipines

en: Why am I seeing this message?
ca: Per què veig aquest missatge?

en: Pitcairn
ca: Illes Pitcairn

en: Sorry, this key is not valid.
ca: Ho sentim, aquesta clau no és vàlida.

en: Poland
ca: Polònia

en: Valid Key! Expires on %s
ca: Clau vàlida! Caduca el %s

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact <a href="%s">support.</a>
ca: Hmmm... hi ha alguna cosa que no acaba de funcionar amb aquest validador. Si us plau, posa't en contacte amb l'equip de <a href="%s">suport</a>.

en: The Events Calendar Settings
ca: Configuració de The Events Calendar

en: Events Settings
ca: Configuració dels esdeveniments

en: Reunion
ca: Reunió

en: %s Settings
ca: Configuració de %s

en: You've requested a non-existent tab.
ca: Has sol·licitat una pestanya inexistent.

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: You don't have permission to do that.
ca: No tens permís per fer això.

en: Saint Kitts And Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: The request was sent insecurely.
ca: La sol·licitud s'ha enviat de forma insegura.

en: The request wasn't sent from this tab.
ca: La sol·licitud no s'ha enviat des d'aquesta pestanya.

en: Saint Vincent And The Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Your form had the following errors:
ca: El formulari té els errors següents:

en: None of your settings were saved. Please try again.
ca: Cap ajust s'ha guardat. Si us plau, torna-ho a intentar.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
ca[0]: L'ajust anterior no s'ha guardat. Els altres ajustos s'han guardat correctament.
ca[1]: Els ajustos anteriors no s'han guardat. Els altres ajustos s'han guardat correctament.

en: Sao Tome And Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: There are no fields setup for this tab yet.
ca: Encara no hi ha cap configuració de camps per aquesta pestanya.

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Sometimes it's hard to tell what's going wrong without knowing more about your system steup. For your convenience, we've put together a little report on what's cooking under the hood.
ca: A vegades és difícil saber el que va malament sense conèixer més detalls sobre el teu sistema. Per a la teva comoditat, hem preparat un petit informe sobre el que es cou entre bastidors.

en: If you suspect that the problem you're having is related to another plugin, or we're just plain having trouble reproducing your bug report, please copy and send all of this to our support team.
ca: Si sospites que el problema que estàs tenint està relacionat amb un altre plugin, o simplement estàs tenint problemes per reproduir el teu informe d'errors, si us plau, copia i envia tot això al nostre equip de suport.

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Unknown or not set
ca: Desconegut o no configurat

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Ongoing
ca: En marxa

en: Slovakia (Slovak Republic)
ca: Eslovàquia (República Eslovaca)

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
ca: No s'ha trobat cap resultat per <strong>"%s"</strong> aquest mes. Prova a buscar en el mes següent.

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: There were no results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
ca: La data sol·licitada "%s" no era vàlida &ndash; es mostra el mes actual en el seu lloc

en: Spain
ca: Espanya

en: This %s has passed.
ca: Aquest %s ja ha passat.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong>.
ca: No s'ha trobat cap resultat per <strong>"%s"</strong>.

en: St. Helena
ca: Santa Helena

en: St. Pierre And Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Suriname
ca: Surinam

en: No previous %s
ca: Cap %s anterior

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
ca: Las plantilles sobreescrites han de moure's al subdirectori correcte: %s

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
ca: Les plantilles sobreescrites han de moure's al subdirectori correcte: tribe_get_template_part('%s')

en: Sweden
ca: Suècia

en: Order #
ca: Comanda #

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Order Status
ca: Estat de la comanda

en: Syrian Arab Republic
ca: Síria

en: Purchaser name
ca: Nom del comprador

en: Purchaser email
ca: Correu electrònic del comprador

en: Ticket type
ca: Tipus de tiquet

en: Tanzania, United Republic Of
ca: Tanzània, República Unida de

en: Ticket #
ca: # de tiquet

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Security Code
ca: Codi de seguretat

en: Check in
ca: Registrar-se

en: Undo Check in
ca: Cancel·lar el registre

en: Print
ca: Imprimir

en: Trinidad And Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Export
ca: Exportar

en: Turkey
ca: Turquia

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
ca: Filtrar per nom del comprador, # de tiquet, # de comanda o codi de seguretat

en: Delete
ca: Eliminar

en: Turks And Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Tickets
ca: Tiquets

en: Ticket header image
ca: Imatge de capçalera del tiquet

en: Set as ticket header
ca: Establir com a capçalera de tiquet

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Your ticket has been saved.
ca: El teu tiquet ha estat guardat.

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: Your ticket has been deleted.
ca: S'ha eliminat el teu tiquet.

en: United Kingdom
ca: regne Unit

en: See who purchased tickets to this event
ca: Veure qui ha comprat tiquets per aquest esdeveniment

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels Estats Units

en: Attendees
ca: Assistents

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: You need to select a user or type a valid email address
ca: Has de seleccionar un usuari o introduir una adreça de correu electrònic vàlida

en: Sending...
ca: Enviant...

en: Columns
ca: Columnes

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
ca: A les opcions de pantalla pots seleccionar quines columnes vols veure. Aquestes opcions afecten el llistat de la taula següent, el que s'envia per correu, les impressions i l'exportació CSV.

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Yes
ca: Sí

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges (Britàniques)

en: attendees
ca: assistents

en: Virgin Islands (U.S.)
ca: Illes Verges (Nord-americanes)

en: Attendee List for: %s
ca: Llista d'assistents per: %s

en: Invalid or incomplete field passed
ca: El camp indicat és invàlid o incomplet

en: Field ID:
ca: ID del camp:

en: Non-existant field validation function passed
ca: La funció de validació de camp indicada és inexistent

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
ca: amb el nom de funció:

en: %s must contain numbers and letters only
ca: %s ha de contenir només números i lletres

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ca: %s ha de contenir només números, lletres i punts

en: %s must be a positive number.
ca: %s ha de ser un número positiu.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ca: %s ha de ser un slug vàlid (números, lletres, guions i guions baixos).

en: %s must be a valid absolute URL.
ca: %s ha de ser una URL absoluta vàlida.

en: %s must have a value that's part of its options.
ca: %s ha de tenir un valor que sigui part de les seves opcions.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ca: La validació per comparació ha fallat perquè no s'ha indicat el valor a comparar per al camp %s

en: %s cannot be the same as %s.
ca: %s no pot ser el mateix que %s.

en: %s cannot be a duplicate
ca: %s no pot ser un duplicat

en: %s must be a number or percentage.
ca: %s ha de ser un número o un percentatge.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ca: %s ha de ser un número entre 0 i 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ca: %s ha de consistir només de lletres, números, guions, apòstrofs i espais,

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ca: %s ha de consistir només de lletres, espais, apòstrofs i guions.

en: %s must consist of 5 numbers.
ca: %s ha de contenir només 5 números.

en: %s must be a phone number.
ca: %s ha de ser un número de telèfon.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ca: La llista de països ha de contenir només un país per línia de la següent manera: <br>US, Estats Units<br> UK, Regne Unit.

en: Select a Country:
ca: Selecciona un país:
